Яке сьогодні, 22 грудня, свято - Зимове сонцестояння та Всесвітній день оргазму

В цей день народилися англійський актор Рейф Файнс та французька актриса Ванесса Параді - свята, церковні та народні традиції на п'ятницю, 22 грудня

Яке сьогодні, 22 грудня, свято - Зимове сонцестояння та Всесвітній день оргазму
А ще 22 грудня День працівників дипломатичної служби України та енергетика

У п'ятницю, 22 грудня, українці відзначають День працівників дипломатичної служби, а православна церква шанує пам'ять мучениці АнастасіїІменини сьогодні святкують Дмитро, Теодор, Федір, Анастасія. 

22 грудня - яке сьогодні церковне свято

Її вважають покровителькою вагітних жінок, тому цього дня важливо молитися, щоб майбутні пологи добре пройшли
Її вважають покровителькою вагітних жінок, тому цього дня важливо молитися, щоб майбутні пологи добре пройшли

22 грудня православна церква згадує святу Анастасію, яку в народі називають Узорішительницею. Вона народилася у Римі у сім'ї язичника. Коли мати померла, батько віддав Анастасію заміж за багатія. Він був антихристом, тому шлюб був дуже непростим для Анастасії. Вона не хотіла мати з ним дітей, тому придумала, що хворіє на невиліковну недугу. Так дівчина зберегла цнотливість.

Вона часто допомагала тим, хто цього потребував. І за вміння втішати отримала своє прізвисько Пусторішителька. Чоловік катував свою дружину. Він хотів убити її, щоб отримати спадок. Проте сам помер раніше, а своє майно роздала нужденним.

Чутка про святу дійшла до імператора Діоклетіана - Анастасію схопили і стали мучити. Пізніше імператор наказав її спалити. Її прив'язали до стовпа та підпалили гілки. Коли вогонь торкнувся ніг великомучениці, її душа спочивала з миром.

Дівчата 22 грудня вишивали спеціальний рушник, який брали на пологи. Над ним читали молитву за здоров'я дитини. Вірили, що така річ зробить пологи успішними та простими, а дитині принесе міцне здоров'я.

22 грудня - яке сьогодні свято в різних країнах

День працівників дипломатичної служби України створений з метою вшанування діяльності дипломатів, котра полягає в підтриманні мирних та взаємовигідних відносин з іншими країнами, захисті українців за кордоном і забезпеченні безпеки України
День працівників дипломатичної служби України створений з метою вшанування діяльності дипломатів, котра полягає в підтриманні мирних та взаємовигідних відносин з іншими країнами, захисті українців за кордоном і забезпеченні безпеки України

Кожного року 22 грудня Україна відзначає День працівників дипломатичної служби України - професійне національне свято дипломатів, а також працівників дипмісій, консульств та посольств нашої країни. День робітників дипломатичної служби є робочим днем.

Подія доволі молода - її започаткував президент Віктор Ющенко, підписавши указ 21 листопада 2005 року. Дата святкування обрана на честь заснування Генерального секретаріату міжнародних справ у 1917 році, з якого пізніше утворилося Міністерство іноземних справ.

Незалежно від того, якою є погода за вікном, день грудневого сонцевороту означає астрономічний початок зими
Незалежно від того, якою є погода за вікном, день грудневого сонцевороту означає астрономічний початок зими

Зимове сонцестояння для жителів Північної півкулі настає 22 грудня. Цієї доби маємо найменше світлих годин, а ніч є найдовшою за весь рік. В астрономічному сенсі це означає, що планетарна вісь досягла найбільшого кута нахилу від Сонця.

Для всіх живих істот на Землі тривалість світлового дня дуже важлива, а єдиним джерелом світла й тепла на нашій планеті є Сонце. З наближенням зими ми кожного дня помічаємо, що воно чимдалі пізніше сходить і раніше сідає. Навіть опівдні світило стоїть низько над горизонтом. Якщо подивитися на свою полуденну тінь, то саме в час грудневого сонцестояння вона буде найдовшою.

Спостерігаючи за рухом Сонця в небі протягом дня та в різні пори року, люди віддавна вели облік часу та прогнозували погоду й врожай. По суті, наш світловий день - період часу між сходом та заходом сонця - стає трохи коротшим щоденно з моменту літнього сонцестояння у червні, що є найдовшим світловим днем у році.

Під час зимового сонцестояння, або сонцевороту, Сонце досягає на небі найнижчого положення в році. Кут між сонячними променями та земним екватором є незмінним протягом кількох діб до та після цього дня.

Після 22 грудня світла частина доби починає збільшуватися і продовжує зростати аж до моменту літнього сонцестояння, коли цикл розпочнеться знову. Поки ми відзначаємо зимове сонцестояння, жителі Південної півкулі святкують літнє, і в них цей день - найдовший.

День фінікового хліба — це також можливість дізнатися більше про фініки та їхні поживні властивості. Розуміння аспектів здоров’я інгредієнтів може підвищити цінність цього чудового хліба
День фінікового хліба - це також можливість дізнатися більше про фініки та їхні поживні властивості. Розуміння аспектів здоров’я інгредієнтів може підвищити цінність цього чудового хліба

День фінікового горіхового хліба відзначають 22 грудня. Це день, присвячений смачним і поживним ласощам. Фініковий хліб має довгу історію, а його походження, як вважають, пов’язане з Близьким Сходом, де фініки вирощували приблизно з 6000 року до нашої ери.

Перший задокументований рецепт фінікового хліба був опублікований у Великобританії в 1939 році, але поєднання фініків і горіхів у хлібі з’явилося набагато раніше. Цей хліб став особливо популярним в Англії, а згодом і в США, де він часто асоціюється зі святами.

Фініки, основний інгредієнт фінікового горіхового хліба, дуже поживні. Вони багаті на природні цукри, що робить їх чудовим джерелом енергії. Фініки також містять необхідні мінерали, такі як магній, калій, фосфор і мідь, а також вітаміни Е і В2. Вони є хорошим джерелом клітковини та антиоксидантів, що також сприяє користі фінікового хліба для здоров’я.

оргазм: він надає знеболювальний ефект на 10 хвилин, навіть при сильному зубному чи головному болю
Оргазм надає знеболювальний ефект на 10 хвилин, навіть при сильному зубному чи головному болю

Надзвичайно дивне свято відзначають у ніч зимового сонцестояння - Всесвітній день оргазму. Традиції язичників запевняють, що ця ніч має магічну силу та будь-яке бажання здійсниться.

День оргазму - це всесвітня акція, котра закликає жителів планети в один день займатись коханням та відчувати оргазм, крім того, робити це потрібно з певними побажаннями про мир у всьому світі. Колективна молитва має позитивно вплинути на енергетичне поле Землі. Свято заснувала Донна Шихен у 2006 році, спочатку обов’язковою умовою акції було відчути оргазм в єдину для всіх годину, але відмінність часових поясів ускладнює задачу.

Цікаво, що вплив емоційного стану суспільства на енергетичне поле доведено вченими, тому позитивні думки й миті щастя, спрямовані у Всесвіт, здатні зменшити кількість війн, вбивств, конфліктів.

Енергетична галузь в Україні розпочала своє становлення та розвиток ще на початку 19-го століття
Енергетична галузь в Україні розпочала своє становлення та розвиток ще на початку 19-го століття

День енергетика - професійне свято, встановлене на національному рівні. Припадає на 22 грудня - найкоротший день в році, що дуже символічно. Адже саме в цей день робота цих спеціалістів є найпомітнішою.

Паливно-енергетичний комплекс завжди посідав почесне місце в економіці України. Саме на теренах нашої держави створювалися та запроваджувалися передові досягнення в енергетичній галузі. Сьогодні без електричної енергії не обходиться жодна жила квартира та комерційна структура. Галузь продовжує розвиватися: створюються нові закони, впроваджуються новітні технології, залучаються іноземні інвестиції тощо. 

Професійне свято День енергетика було запроваджено ще в 20 столітті. Так, в 1966 році Президія Верховної Ради СРСР видала Указ, в якому пролунала пропозиція запровадити День енергетика та прилучити його до дати прийняття доленосного плану з електрифікації ГОЕЛРО. Пізніше була спроба відзначати цей день щороку третьої неділі грудня, проте вона зазнала поразки.

Коли Радянський Союз розпався, низка країн, що входили до його складу, продовжили вшановувати добрі традиції та відзначати це важливе професійне свято. В незалежній Україні День енергетика було додатково затверджено Президентом України в Указі від 12.11.93, де вказано, що День енергетика слід відзначати, як і раніше, 22 грудня. 

Хто народився 22 грудня

22 грудня 1962 р. - Рейф Натаніел Туіслтон-Уайкхем-Файнс - англійський актор, продюсер, режисер, посол доброї волі ЮНІСЕФ. Найбільш відомий за ролями гауптштурмфюрера СС Амона Ґета в історичному епіку Стівена Спілберга "Список Шіндлера", графа Ласло Алмаші в романтичній драмі "Англійський пацієнт", лорда Волан-де-Морта в серії фільмів про Гаррі Поттерроз і Х .

Рейф Файнс
Рейф Файнс

22 грудня 1972 р. - Ванесса Шанталь Параді - французька кіноактриса, співачка та фотомодель. 1989 року Ванесса дебютувала в кіно у головній жіночій ролі у фільмі "Біле весілля" Жана-Клода Бріссо. Після цього Ванесса не знімалася у кіно п'ять років. У 1990 році вийшов її альбом Variation Sur Le Même T'aime, що став останньою великою роботою Сержа Генсбура, потім Vanessa Paradis (1992), Vanessa Paradis Live (1994). Водночас Ванесса підписала контракт із компанією Chanel і розпочала кар'єру фотомоделі, рекламуючи парфуми "Коко".

Ванесса Параді
Ванесса Параді

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube