Як підготувати трудову книжку для оцифрування, пояснили у ПФУ

Перевірити в першу чергу потрібно титульний аркуш трудової книжки

ПФУ
ПФУ про підготовку трудової книжки для оцифрування

Перед поданням сканованих копій трудових книжок для оцифрування через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України необхідно провести їх ретельний аудит. Усі записи в трудовій книжці мають відповідати вимогам інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників. Про це повідомили у пресслужбі Головного управління ПФУ в Донецькій області. 

Перевірити в першу чергу потрібно титульний аркуш (перша сторінка), який повинен містити: прізвище, ім'я, по батькові та дату народження працівника (зазначені повністю, без скорочень); підпис власника трудової книжки, що підтверджує правильність даних; підпис відповідальної особи за видачу трудових книжок; печатку установи, яка вперше заповнювала трудову книжку.

Якщо прізвище, ім’я, по батькові чи дата народження вказані з помилками, зміни можна внести за останнім місцем роботи на підставі відповідних документів або в судовому порядку. Перевірка записів про роботу:

  • Усі записи про прийом, переведення чи звільнення повинні бути правильними та відповідати оригіналам наказів.
  • Якщо запис зроблено з помилкою, його виправляє підприємство, де він був внесений.
  • У разі ліквідації підприємства виправлення вносить правонаступник, а за його відсутності — відповідний архів.
ПФУ 1
ПФУ про підготовку трудової книжки для оцифрування

Чи обов’язково при оформленні пенсії за віком потрібно надавати довідку про заробітну плату за період до липня 2000 року?

Відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" при обчисленні пенсії враховується заробіток людини за всі періоди страхового стажу, починаючи з 1 липня 2000 року за даними реєстру застрахованих осіб. Це правило. Довідка про заробіток за будь-які 60 календарних місяців підряд до 1 липня 2000 року може подаватись за бажанням заявника. Наприклад, якщо в цей період була висока зарплата або мала місце робота за сумісництвом, то за наявності відповідних довідок буде врахована зарплата і за період до 1 липня 2000 року. А обов’язково довідка подається лише у випадку, якщо після 1 липня 2000 року особа набула менш як п'ять років страхового стажу. Таку довідку видає підприємство, установа або організація, де працювала людина, на підставі особових рахунків, платіжних відомостей або інших документів про нараховану заробітну плату. Довідку може надати правонаступник підприємства, установи, організації або архівна установа. Якщо зарплата за період до липня 2000 року є невисокою порівняно із заробітною платою після цієї дати, – вона буде врахована та не вплине на обчислення пенсії.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube