Яке сьогодні, 1 липня, свято: День слідчого та архітектури України

В цей день народилися американські акторки і фотомоделі Памела Андерсон та Лів Тайлер

Свята
Також цього дня відзначають День державного реєстратора в Україні та Всесвітній день боротьби проти бідності

Сьогодні, 1 липня, православна церква України вшановує пам'ять святих чудотворців Косми та Даміана, а також преподобного Никодима Святогорця. У цей день іменини святкують Олексій, Аркадій, Василь, Віктор, Дем'ян, Іван, Костянтин, Кузьма, Лев, Леонтій, Олександр, Павло, Петро та Ангеліна. До кінця року залишається 183 дні.

Наші пращури вірили, якщо на Косму і Дам’яна ясна погода, то липень буде сухий і теплий, а якщо зранку цього дня туман, то найближчим часом дощитиме. Якщо 1 липня на деревах вже з'явилось жовте листя, то осінь прийде рано. Вважалось, що цього дня не можна скаржитись на життя та плакати.

1 липня - яке сьогодні церковне свято

Яке сьогодні, 1 липня, свято: День слідчого України та Міжнародний день жартів 1
Брати були чудотворцями та зцілювали людей

Православна церква 1 липня вшановує пам’ять святих чудотворців Косми та Даміана. Вони народились у Малій Азії та були рідними братами. Їх батько був язичником, а мати сповідувала християнство. Саме вона і навернула дітей у віру, виховуючи їх благочестивими та милосердними.

За те, що Косма і Даміан вели праведне та богоугодне життя, будучи дорослими вони отримали від Господа дар чудотворення. Лікували вони людей від усіх хвороб і ніколи не брали плату за лікування, через що їх прозвали безсрібниками. Чутки про братів-чудотворців дійшли до імператора Аврелія Карина. Він наказав своїм солдатам схопити їх і кинути до в'язниці. 

У Римі Косму і Даміана змушували зректись віри, проте вони відмовились. За це імператор велів стратити братів. Але Господь послав Аврелію страшну хворобу, як кару за знущання над святими. Зцілили його саме Косма з Даміаном. Як плату за цей вчинок, імператор відпустив їх. Тож брати пішли далі, зцілювати людей та проповідувати християнство.

Проте людська заздрість до чудотворного дару братів все ж позбавила їх життя. Один з заздрісних лікарів заманив Косму з Даміаном у гори. Говорив, що будуть збирати лікувальні трави, а сам їх підступно вбив, а тіла сховав. Сталося це близько 286 року. Але слава про святих мучеників поширилася по всьому світу. І папа Фелікс III на честь святих Косми і Даміана побудував у Римі церкву. Там знаходиться частина їх мощей. Інша частина мощей перенесена й Францію.

1 липня - яке сьогодні свято в різних країнах

День слідства (День слідчого)

Яке сьогодні, 1 липня, свято: День слідчого України та Міжнародний день жартів 2
Слідчі працюють у різних силових відомствах

Щороку 1 липня в Україні відзначають професійне свято – День слідчого або День слідства. Це свято започаткували у 1998 році, але воно має більш давню історію. Саме цього дня у 1963 році МВС отримало право проводити попереднє слідство, що і закріпило процесуальну самостійність слідчих.

Цього дня завдячують людям, які займаються розслідуванням різних злочинів, як кримінальних, так і корупційних, збором доказів та встановленням справедливості, дотриманням законності та захистом прав громадян. Слідчі працюють у різних правоохоронних органах, зокрема в поліції, СБУ та прокуратурі. Ці люди мають аналітичний склад розуму та володіють дедуктивними здібностями.

Цього дня прийнято вітати та дякувати працівникам цієї професії і відзначати їхні досягнення.

Міжнародний день анекдоту та жартів

Яке сьогодні, 1 липня, свято: День слідчого України та Міжнародний день жартів 3
Жарти позбавляють від негативних емоцій

Сміх, як зазначають вчені, подовжує життя та позбавляє від негативних емоцій. А найшвидший спосіб змусити людину посміхнутись – це пожартувати чи розповісти анекдот. Тож саме їх свято і відзначають 1 липня – Міжнародний день анекдоту та жартів.

Започатковано це свято ще у 1994 році з ініціативи американського письменника Уейна Рейнагеля. Він видав збірку анекдотів та хотів її поширити. Дату образ виходячи з того, що день 1 липня завершує половину року і це привід для радості. А ще саме цього дня стартував Міжнародний конкурс анекдотів.

Свято швидко поширилось світом і наразі відзначається у багатьох країнах. Воно має на меті заохотити людей ділитися смішними історіями та створювати позитивні емоції. 

День архітектури України

Яке сьогодні, 1 липня, свято: День слідчого України та Міжнародний день жартів 4
Найпершими найкрасивішими будівлями вважались церкви

1 липня в Україні відзначають ще одне свято – День архітектури. Він збігається з Міжнародним днем архітектури, який теж святкують цього дня. Це свято також є професійним, але відзначають його не лише талановиті українські архітектори, а ще й поціновувачі архітектурних шедеврів нашої країни.

Вважається, що архітектурне мистецтво на території України почало розвиватися в період Київської Русі. Найгарнішими будівлями того часу вважались храми, які мали пірамідальну форму, прикрашались деревом, мозаїкою чи живописом. Серед них П’ятницька церква в Чернігові та Богоявленська церква в Острозі. За часів гетьмана Богдана Хмельницького на наших землях сформувався новий стиль — українське бароко.

Серед найяскравіших представників цього часу Георгіївський собор Видубицького монастиря в Києві. Згодом з'явились будівлі у стилі необароко та модерн. Це Будинок з химерами в Києві, споруда Полтавського губернського земства, церква Святого Андрія у Львові, храм Святого Георгія Переможця на Козацьких могилах під Берестечком.

Мета цього дня – вшанувати працю архітекторів та інших фахівців, причетних до створення і збереження архітектурної спадщини, а також підкреслити їх внесок у формування якісного середовища для життя та розвитку суспільства.

День винаходу сонцезахисних окулярів

Яке сьогодні, 1 липня, свято: День слідчого України та Міжнародний день жартів 5
Сонцезахисні окуляри з'явились ще у XVII столітті

1 липня відзначають свій день народження сонцезахисні окуляри. Цей винахід біло зроблено ще у XVII столітті. Тоді окуляри мали зовсім іншу форму та вигляд. Ефект затемнення створювали за рахунок нанесення на скло кольорової фарби або лаку. Ця річ була доступна лише заможним людям та вважалась предметом розкоші.

Також окуляри носили у Китаї, але там це був аксесуар не модниць, а суддів. За темними окулярами вони приховували свої очі, щоб ніхто не міг прочитати їх думки щодо справи. Виготовляли їх тоді з димчастого кварцу. А ось масове виробництво сонцезахисних окулярів було налагоджене у Франції за часів Наполеона. Їх роздавали солдатам під час військової місії в Африці. 

Набули широкої популярності та стали модними сонцезахисні окуляри лише у 20-х роках минулого століття. Тоді їх почали виготовляти з різних матеріалів та оздоблювати згідно з актуальними тенденціями.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Україна на часі Youtube