Україна може виграти битву за енергетику - Зеленський

Минулого року росія намагалася ракетами та дронами-камікадзе знищити українську енергосистему

Зеленський про енергетику
Цієї зими є шанс виграти битву за енергетику - Зеленський

Посилення протиповітряної оборони може дозволити Україні цієї зими захистити енергооб'єкти від ударів з боку окупантів. Таку думку висловив глава держави Володимир Зеленський. Недопущення "блекаутів" стане великим програшем для країни-агресорки.

Як сказав у своєму зверненні президент України до учасників онлайн-саміту лідерів G7, минулого року росія намагалася ракетами та дронами-камікадзе знищити нашу енергосистему. Наразі держава працює над посиленням ППО, аби вистояти цієї зими енергетично

"Цієї зими ми маємо шанс виграти битву за енергетику. Минулого року росія спробувала вдарити по Україні блекаутом – її ракети та іранські "шахеди", які стали зброєю терору, намагалися знищити нашу енергетику. Зараз ми посилюємо ППО, зокрема з вашою підтримкою, і якщо продовжимо це робити, якщо вистоїмо цієї зими енергетично, російський терор зазнає одного з найбільших програшів. Сильна ППО та сильна енергетика – це можливість нашим містам жити, нашій економіці працювати й нашим людям повертатись", - наголосив Зеленський. 

Telegram oembed: https://t.me/informator_live/1058

Удари по енергетичній інфраструктурі України можливі будь-якого дня

Нещодавно речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат нагадав, що торік за 6 місяців атак на енергетику України (з 9 вересня по 12 березня) окупанти запустили приблизно 1 100 крилатих ракет, з яких 750 вдалось збити українським захисникам. Цього ж року, ракет може бути менше. Ворог має певний запас ракет, однак у меншій кількості, аніж минулого року.

Як зазначав Ігнат, росіяни хотітимуть завдати нам якомога більшої шкоди. Нічого в їхній політиці не змінилося. Якщо вони ще не розпочали такі удари - вони можуть це зробити в будь-який день. Але, як вказувалось раніше, цього року Україна більш підготовлена до захисту критичної інфраструктури. Мова йде не тільки про фізичні захисні споруди на енергетичних об'єктах. Україна отримала ППО різних модифікацій з радіусом перехоплення до 350 кілометрів (американська система HAWK). Також йде робота в напрямку підвищення кількості "мобільних вогневих груп".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube