Цього дня народилися українські співачки Анастасія Приходько та Надія Дорофєєва
Сьогодні, 21 квітня, православна церква України відзначає Світлий понеділок та Поливаний понеділок. В цей день святкують іменини Денис, Іван, Максим, Микола, Олександр, Олексій, Теодор, Федір, Яків. До кінця року залишається 254 дні. А віряни уважно стежать за погодою: на черемшині багато квітів - влітку дощитиме.
Великодній понеділок - це день після Великодньої неділі, що є вихідним у багатьох країнах. В християнській традиції цей день пов'язаний з історією про воскресіння Христа, коли Він невпізнаним явився двом учням, неподалік від Єрусалима.
У західних християнських церквах Великодній понеділок є святом, а в Східній православній церкві - Світлим понеділком. В Україні це робочий день, втім за можливості родини збираються разом, щоб насолоджуватися великоднім обідом чи вечерею.
Це другий день Великодніх свят, понеділок після Великодня. Вважалося, що вода у великодній понеділок стає цілющою та оздоровлює людей. Тому нею обливали або окроплювали одні одних, а в деяких регіонах і самі себе.
Цей день пов'язували передусім з духовним весняним очищенням. Отож звідси і походить назва - поливаний понеділок. Наші предки вірили, що понеділкова вода має цілющу силу проти різних хвороб. Тому нею окроплювали чи поливали, окрім людей, також худобу, птицю та бджоли з вуликами.
Рим - одне з найдавніших міст світу, столиця Стародавнього Риму, йому виповнилося 2775 років. Згідно з легендою, Ромул і його брат-близнюк Рем 21 квітня 753 року до нашої ери на місці, де їх вигодувала вовчиця, заснували місто, назване згодом Римом.
Насправді ж легенда про Рома і Рема з'явилась десь в IV столітті до нашої ери, а саме цю дату заснування Риму запропонував у I столітті до нашої ри римський вчений Марк Терентій Варро.
Відомі назви Риму - Вічне місто, Місто на семи пагорбах. Він розташований у центральній частині Апенінського півострова на річці Тібр, поблизу узбережжя частини Середземного моря - Тірренського.
За кількістю населення Рим, з передмістями - 3,8 млн населення - є найбільшим містом сучасної Італії. Саме там розташована держва-місто Ватикан.
Сьогодні таке свято відзначають багато країн. Хоча зазвичай спостерігається навесні, дата змінюється залежно від клімату та відповідного сезону посадки.
Іспанське село Мондоньєдо провело перший у світі задокументований фестиваль альтанок, організований його мером у 1594 році. Місце залишається під назвою Аламеда-де-лос-Ремедіос, і воно все ще висаджено лаймом і каштаном. Про цю подію нагадує скромний гранітний маркер і бронзова табличка.
Крім того, у маленькому іспанському селі Вільянуева-де-ла-Сьєрра відбувся перший сучасний День деревини, ініціатива, започаткована в 1805 році місцевим священиком за гарячої підтримки всього населення.
Мігруючі риби проходять великі відстані між різними водними середовищами, і для них важливо мати вільний доступ до річок, озер та морів, щоб продовжувати своє існування.
Міграція риб є важливим процесом для екології, оскільки вона підтримує біорізноманіття і стабільність водних екосистем. Вивчення цих міграцій та захист міграційних шляхів риб є необхідними для збереження природних ресурсів і забезпечення здоров'я водних екосистем у всьому світі.
Цікаво, що міграція риб - це не лише природний процес, але й важливий елемент культури деяких народів, які святкують цей день і вшановують рибу як символ стійкості і здатності до адаптації.
Книга - неперіодичне видання у вигляді зброшурованих аркушів друкованого матеріалу, набір письмових, друкованих, ілюстрованих або порожніх аркушів, виготовлених з паперу, пергаменту або іншого матеріалу, як правило, скріплених з одного боку. Сторони аркуша називаються сторінками.
Книга виготовлена в цифровому вигляді називається електронною книгою. Озвучену й записану на матеріальний носій книгу називають аудіокнигою , тобто звуковою книгою, книгою вголос.
Книжкова крамниця або книгарня - крамниця, де продаються книги. Також книги можна позичати у бібліотеках на певний час.