Причиною цього метеоритного дощу стала комета 109P/Свіфта-Туттля, яка обрушить на Землю свої уламки
Метеорний потік або зорепад Персеїди є одним з найпотужніших, який можна спостерігати щороку. Зазвичай він дарує до сотні падаючих зірок на хвилину. І цей рік не став виключенням, але астрономи попереджають, що яскраве світло Місяця може зменшити видимість "падаючих зірочок".
Як пише видання IFLScience, спостерігати цей зорепад можна з середини липня і до кінця серпня, але найбільша активність метеорного потоку очікується у період з 8 до 14 серпня, а його пік припадає на 12-13 серпня. Як зазначили астрономи, у ніч з 12 на 13 серпня очікується 120 метеорів на годину. Тож варто підготуватись, щоб насолодитись цим видовищем та загадати бажання.
Якщо ви плануєте побачити "падаючі зорі", то слід подивитися в бік сузір'я Персея, на честь якого і названо потік Персеїди. Найкраще буде видно у північній півкулі, в досвітні годинники, хоча можна побачити і вночі, приблизно після 22:00. Треба знайти місце подалі від міських вогнів і перешкод, таких як високі будівлі та дерева.
"Падаючі зірки" є продуктом крихітних частинок, які залишила у Сонячній системі комета 109P/Свіфта-Таттла. Її діаметр становить 26 км, а повний оберт навколо Сонця вона здійснює за 133 роки. Тож коли Земля проходить через пиловий потік, частинки врізаються у земну атмосферу, нагріваються, випаровуються та дають те світло, яке ми і бачимо на нічному небі у вигляді смуг.
За даними NASA, Персеїди вважаються самим яскравим метеорних потоків року, багато в чому завдяки довгим кольоровим смугам, які вони залишають, проходячи через нашу атмосферу, а також свою численність. У пікові моменти вони можуть досягати 100 одиниць. Найяскравішими є вогняні кулі – це вибухи світла та кольору. Вони зберігаються довше на небі, ніж звичайний метеоритний слід. Це пов'язано з тим, що ці кулі утворюються з більш великих часток кометного матеріалу.
Найкращий час для спостереження за зорепадом Персеїди друга половина ночі та світанок, коли радіант знаходиться високо над горизонтом. Для того, щоб краще роздивитись "падаючі зорі" поїдьте подалі від міських вогнів та перешкод, таких як високі будівлі та дерева. Можна обрати, наприклад, поле чи заміську дорогу. А ще відмінно підійде дача, на даху якої можна спостерігати за зорепадом.
Дайте очам звикнути до темряви, вимкнувши ліхтарик та телефон. Переконайтеся, що небо безхмарне та Місяць не осяює більшу частину неба, бо тоді можна буде побачити тільки великі спалахи, а малі, на жаль, він заб'є своїм сяйвом. Персеїди видно неозброєним оком, тож додаткові прилади не потрібні. Хоча можна їх взяти, якщо ви хочете роздивитись їх падіння більш детально.
Радимо взяти із собою теплий одяг, бо вночі може бути прохолодно, та камеру з довгою витримкою, встановлену на штатив, що робить багато знімків поспіль. Це дасть вам можливість зробити гарний кадр на пам'ять.