В Україні спека, а значить, кондиціонери на межі
Українці масово використовують кондиціонери, що значно навантажує енергосистему. Пристрої для охолоджування повітря потрібно очищати, а також тримати температуру на певному рівні. Про це повідомили у ДТЕК.
Температуру кондиціонера бажано тримати в межах нижче 24-26 °C. Водночас встановлення температури нижче 22°C може додати до 8% до рахунку за електроенергію.
"В Україні спека, а значить, кондиціонери на межі. Але багато, хто навіть не здогадується, що саме зараз техніка може зламатися швидше, або просто з'їдати купу зайвої електроенергії. Найпоширеніша помилка забиті фільтри. Якщо їх не чистити щонайменше раз на місяць, кондиціонер працює гірше, споживає більше енергії і може перегрітись. Плюс викликайте майстра хоча б раз на рік, щоб перевірити систему. Температуру бажано тримати в межах 24-26 градусів. Якщо ставите менше, кожен градус нижче 22 градусів додає до рахунку до 8 відсотків. А ще просто закрийте штори або використайте плівку на вікнах. Це не дає сонцю перегрівати приміщення, і кондиціонер не витрачає зайвого. І пам'ятайте: влітку споживання в енергосистемі зростає. Економити це не тільки про гроші, а й про стабільне світло для всіх", - заявили у ДТЕК.
Раніше ми писали, що лінії електропередачі можуть проходити вздовж берега річок, поблизу парків, озер, лісових масивів та інших місць, які громадяни часто обирають для відпочинку. Енергетики нагадали, що перебування під електролініями становить загрозу для життя.
Охоронна зона навколо ліній електропередачі залежно від рівня напруги становить від 2 до 40 метрів по обидва боки. Це обов’язково слід враховувати, обираючи місце для риболовлі або відпочинку, й не перебувати безпосередньо під електричними лініями або впритул до них.
"Перебування поблизу ліній електропередачі, особливо під ними, – небезпечно. Охоронна зона охоплює не лише землю під лінією, а й повітряний простір навколо, і це потрібно обов’язково враховувати під час відпочинку чи риболовлі", - казали в ДТЕК "Дніпровські електромережі".
Загрозу становить не лише дотик до проводів або обладнання. Ураження струмом від високовольтних мереж можна зазнати навіть на відстані до 5 метрів. Наприклад, сучасні вудки з вуглепластику є чудовими провідниками струму. Тож прогулюватися з вудкою під лініями електропередачі – це пряма загроза життю. Також можна зазнати ураження струмом під час невдалого закидання мокрого шнура або волосіні. Крім того, поблизу електроліній небезпечно запускати повітряних зміїв: їхні шнури часто містять металеві чи вуглецеві волокна, які добре проводять електрику.