Яке сьогодні, 18 лютого, свято: Всесвітній день дегустації вина і батарейки

Цього дня народилися американські актори Джон Траволта та Мет Діллан

Календар, свято, цей день в історії, дата, 18 лютого
А ще в цю дату – День вдячності великому пальцю і Плутона

Сьогодні, 18 лютого, православна церква України відзначає день пам'яті святого Лева, папи Римського. В цей день святкують іменини Василина, Макар, Антон, Євген, Парамон. До кінця року залишається 316 днів. А віряни уважно стежать за погодою: якщо в цей день чутно грім – літо буде спекотне.

18 лютого – яке сьогодні церковне свято

День пам'яті святого Лева, папи Римського

Ікона Лева I, визнаного християнською церквою святим.
Ікона Лева I, визнаного християнською церквою святим.

Лев I Великий – 45 папа Римський, народився у Тоскані в Італії. Активно боровся з маніхейством і євтихіанством. Визнаний християнською церквою святим. У 452 році силою свого слова зупинив вождя гунів Аттілу від зрівняння Риму з землею. У 455 році переконав вандалів не проливати марно кров римлян і не спалювати будинки.

Стверджував, що Ісус Христос є єдиною особою, що поєднує дві натури: людську та божу. Ці натури тісно зв'язані між собою, але не змішуються. Син є рівним Отцеві та Святому Духу як Бог, але нижчий від них як Людина. Церковні теологи посилались на судження Лева впродовж наступних століть. У 1754 році папа Бенедикт XIV надав Леву ступінь Доктора церкви.

Після своєї смерті залишив більше 100 проповідей та 140 листів до різних осіб.

18 лютого – яке сьогодні свято в різних країнах світу

Всесвітній день дегустації вина 

День дегустації вина відзначають 18 лютого.
День дегустації вина відзначають 18 лютого.

Келих вина не тільки створює атмосферу для відпочинку, а й може мати позитивний вплив на серце, якщо вживати його в помірних кількостях. Існує чотири основних види вина: столові, кріплені, ароматизовані та ігристі. На частку столових сухих припадає більша частина продажів, проте й інші види вина дуже популярні.

За вмістом спирту столові вина поділяються на сухі (з вмістом остаточного цукру менше 1%), напівсухі (1 – 2,5%) та напівсолодкі (2 – 7%). Ще одна різниця між столовими та десертними винами в односортності. Часто столові вина виготовляють із винограду одного сорту, без купажування (змішування сортів), як у десертних.

Дослідження показують, що помірне споживання вина допомагає знизити ризик серцевих захворювань, інсульту, діабету II типу та деяких видів раку. Вино також може позитивно впливати на рівень холестерину: знижуючи "поганий" (ЛПНЩ) і підвищуючи "хороший" (ЛПВЩ).

Однак важливо пам'ятати – головне в усьому міра.  Пригостіть себе і рідних бокалом смачного сухого вина. Смакуйте і будьте здорові.

День батарейки

День батарейки теж відзначають 18 лютого.
День батарейки теж відзначають 18 лютого.

Виявляється, батарея – це термін XVIII-XIX століть, що позначав кілька конденсаторів чи спеціальних банок, з’єднаних паралельно. Однак перша відома батарея була створена понад дві тисячі років тому. Вона могла виробляти до 2 вольт, хоча її застосування залишалося невідомим. Це був глиняний глечик, в якому містився залізний прут, оточений мідним циліндром.

При заповненні оцтом або електролітичним розчином, ця "банка" генерувала від 1,1 до 2 вольт. Можливо, пристрій використовували для гальваніки, додаючи золото або інші дорогоцінні метали до поверхні.

Сьогодні батареї перетворюють хімічну енергію в електричну завдяки хімічним реакціям, і є невід’ємною частиною нашого повсякденного життя.

Відомо, що в Оксфордському університеті є дзвін, який працює від батарей уже понад 175 років. З того часу ніхто не намагався розібрати пристрій, аби дізнатися, з чого складається його батарея.

День вдячності великому пальцю

18 лютого відзначають День вдячності великому пальцю.
18 лютого відзначають День вдячності великому пальцю.

День вдячності великому пальцю з’явився на початку 2000-х років, хоча точне походження цього свята залишається невідомим. Швидко набрав популярності у соцмережах. Його мета – нагадати людям, наскільки важливу роль відіграє цей палець у повсякденному житті.

Завдяки великому пальцю ми можемо тримати предмети. писати й користуватися гаджетами однією рукою. А ще велкиий палець руки став символом позитиву, схвалення, поняття "окей"! 

День вдячності великому пальцю – це чудова нагода поставити "лайки", тобто анімовані великі пальці під постами друзів, привітавши їх із цим незвичайним днем! 

День Плутона

Щороку 18 лютого відзначають День Плутона.
Щороку 18 лютого відзначають День Плутона.

Це свято присвячене одному з найзагадковіших та далеких планетарних об'єктів Сонячної системи. Саме цього дня 1930 року 25-річний американський фотограф-лаборант Клайд У.Томбо, який працював у приватній обсерваторії у штаті Арізона, після двох років пошуків виявив у сузір'ї Близнюків дев'яту планету Сонячної системи – Плутон.

Цікаво, що ім'я для дев'ятої планети запропонувала Венецією Берні, школярка з Оксфорда. У класичній грецькій міфології Плутон зображується як правитель Підземного світу, який уперше з'явився у грецькій літературі у творах Платона та інших давньогрецьких драмах. 

У 1931 році, приблизно через рік після відкриття Плутона, група дослідників оцінила масу Плутона, яка виявилася дуже схожою на масу Землі. Потім, 1948 року, планетолог Жерар П. Койпер провів свої власні дослідження, але цього разу маса Плутона була близько 1/10 від маси Землі.

Насправді Плутон значно менше, ніж будь-яка з планет. Його діаметр складає всього близько 2377 км. Орбіта Плутона сильно витягнута, і період обертання навколо Сонця становить 248 земних років. Плутон має п'ятьох супутників. Плутон має атмосферу, що складається в основному з азоту з домішками метану та чадного газу. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube