День Веремія Розпрягальника та Міжнародний день менеджерів громадських асоціацій, у цей день народився Марко Черемшина - свята, церковні та народні традиції, народні прикмети на вівторок, 13 червня
Православні християни відзначають у вівторок, 13 червня 2023 року, День Веремія Розпрягальника. Наші пращури вважали, що якщо увечері 13 червня багато роси - завтрашній день виявиться спекотним. Вважається, що якщо погана погода в цей день - зима буде суворою. Іменини сьогодні святкують Євсевій, Євстафій, Єрм, Ермій, Маг, Петронілла, Полікарп, Роман, Тєлєтов, Філик, Філософ, Харлампій, Христина. Читайте про всі церковні та народні свята, прикмети погоди та іменини, які припадають на сьогодні, 164 день року.
13 червня в церковному календарі – день пам'яті апостола Єрмія та мученика Єрмея. Про життя святого Єрмія згадується в посланні апостола Павла до римлян. Єрмій був єпископом в Филипопол та зробив чимало благочестивих справ. Святий мученик Єрмей жив в Кападокії та був старим заслуженим воїном. Постраждав за свою віру в Христа за часів правління Антоніна.
13 червня слов'яни намагалися задобрити Житнього Діда - духа полів, щоб забезпечити собі хороший урожай. Для цього вони викопували рів на полі, залишали там яйця, яблука і обезголовленого півня - така жертва гарантувала відсутність шкідників на городі. Господині в цей день починали висаджувати бобові, так як вірили, що на Веремія-бобовника настає сприятливий день.
13 червня іменини відзначають Євсевій, Євстафій, Єрм, Ермій, Маг, Петронілла, Полікарп, Роман, Тєлєтов, Філик, Філософ, Харлампій, Христина.
Щороку 13 червня відзначається Міжнародний день менеджерів громадських асоціацій (International Community Association Managers Day). Цей день присвячений визнанню важливої роботи керівників громадських об’єднань, які відповідають за управління та утримання спільного майна, такого як кондомініуми, таунхауси та кооперативи, житлові комплекси. Менеджери громадських об’єднань відіграють важливу роль у забезпеченні безперебійної роботи цих об’єктів, обробляючи все – від фінансового управління до запитів на обслуговування та ремонт. У цей день люди дякують керівникам своїх громадських об’єднань за їх наполегливу працю та самовідданість.
Щорічно 13 червня увесь світ відзначає День швейної машини. 13 червня 1790 року в Великобританії була запатентована перша швейна машина. Попри те, що швейні машини зазнали великих змін та значного розвитку, суперечки навколо таких питань: хто першим винайшов швейну машину чи де з’явився перший винахід, не вщухають і в наші дні. одна з перших ідей швейної машинки належить Леонардо да Вінчі. Саме він намалював ескіз приладу ще у середині 15 століття. Проте ще задовго до нього вже існував прилад, який допомагав шевцям прошивати вітрила кораблів. Щоправда, перший робочий екземпляр, найбільше схожий на сучасний швейний апарат, у якому використовувалася голка з вушком біля гострого кінчика, був сконструйований та запатентований Карлом Візенталем у 1755 році. Це було невелике пристосування, яке повторювало технологію ручного шиття. 13 червня 1790 року була запатентована конструкція швейної машини для пошиття вітрил та шкіряних виробів. Саме цю дату обрали для святкування Дня швейної машинки.
Щорічно 13 червня святкують День народження шпильки. Саме цього дня у 1825 році американський винахідник на ім’я Волтер Хант отримав патент на шпильку. Метою Ханта був не сам винахід, а гроші за нього. Річ у тім, що механік заборгував 15 доларів й не мав звідки взяти грошей. Волтер Хант швидко змалював ескіз шпильки, за який виручив аж 400 доларів. Шпилька дозволила механіку з легкістю позбавитись боргу, але винахідник залишився без права на власний винахід.
Вам також може бути цікаво знати:
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал Viber можна тут.