Яке сьогодні, 11 квітня, свято: в Україні День сон-трави, а у США - сирного фондю

Цього дня народилися український співак Melovin та американська акторка Дженніфер Еспозіто

Календар, свято, цей день в історії, дата, 11 квітня
А ще в цю дату - Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона й Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів

Сьогодні, 11 квітня, православна церква України вшановує пам'ять священномученика Антипи, єпископа Пергама Асійського. В цей день святкують іменини Іван, Микола, Прохор, Петро, Юхим, Яків. До кінця року залишається 264 дні. А віряни уважно стежать за погодою: ще не прилетіли ластівки - літо буде дощовим.

11 квітня - яке сьогодні церковне свято

День священномученика Антипи, єпископа Пергама Асійського

Священномученик Антипа - учень святого апостола Іоана Богослова, був єпископом Пергамської Церкви в роки царювання імператора Нерона.
Священномученик Антипа - учень святого апостола Іоана Богослова, був єпископом Пергамської Церкви в роки царювання імператора Нерона.

Святитель Антипа твердою вірою досяг того, що жителі Пергама почали відмовлятися від жертвоприношень ідолам. Жреці заперечували, запевняючи що їхні боги існують відвіку, а Христос з'явився нещодавно і був розіпнутий при Пилатові як розбійник. Святитель стояв на своєму - себто відстоював віру в Господа Ісуса Христа.

Розлючені жреці затягнули священномученика Антипу в храм Артеміди і кинули його в розжарену піч, куди зазвичай кидали жертви ідолам. Священномученик в розжареній печі голосно молився Богові, просячи прийняти його душу і укріпити віру християн. Він відійшов до Господа спокійно, немов би заснувши.

Вночі християни взяли не пошкоджене вогнем тіло священномученика Антипи і з честю поховали в Пергамі. Гробниця священномученика стала джерелом чудес і зцілень від різних хвороб.

11 квітня - яке сьогодні свято в Україні

День сон-трави

Сон-трава буває з квітами різних кольорів: білого, блакитного та навіть бузкового - з жовтою серцевиною.
Сон-трава буває з квітами різних кольорів: білого, блакитного та навіть бузкового - з жовтою серцевиною.

Сон-трава чи Анемона - маленька трав'яниста рослина, пухнаста, часто, гірська, ранньоквітуча квітка з роду простріл сімейства лютикових. Здавна фігурує в українських міфах та легендах.

Цвіте ця багаторічна світлолюбна рослина у квітні - травні, запилюється комахами. Після запилення квітки перетворюються у своєрідні пухнасті кульки, що складаються з багатьох сім'янок, які мають довгі пірчасті стовпчики.

Народна назва цієї рослини сон-трава, асоціюється, мабуть, зі сном. І дійсно, до вечора сон-трава схиляє свої головки і прикриває пелюстки, як би засинаючи. А вранці і вдень квіти розкриваються назустріч Сонцю, привертаючи своїм яскраво-жовтим нутром і чудовим ароматом.

11 квітня - яке сьогодні свято в різних країнах світу 

Міжнародний день визволення в'язнів нацистських концтаборів

11 квітня 1945 в’язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців, і вийшли на волю.
11 квітня 1945 в’язні Бухенвальду підняли інтернаціональне повстання проти гітлерівців, і вийшли на волю.

З 1933 по 1945 роки нацистська Німеччина та її союзники створили більше 44 тисячі таборів та інших об’єктів позбавлення волі, включно з ґетто. Ці об’єкти використовували для різних цілей, зокрема примусової праці, утримання людей, яких вважали ворогами держави, і масових убивств.

Перший концентраційний табір, Дахау, було відкрито в березні 1933 року в Німеччині поза межами Мюнхена. Його використовували насамперед для політичних в’язнів і він діяв найдовше, аж до звільнення у квітні 1945 року.

Тільки на території Німеччини діяло більше 14 тисяч концтаборів. За визнанням самих есесівців, в’язень, тривалість життя якого в таборі складала менше року, приносив нацистам майже півтори тисячі рейхсмарок чистого прибутку. За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів чоловік.

Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона

11 квітня за ініціативою ВООЗ в усьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона.
11 квітня за ініціативою ВООЗ в усьому світі відзначається Всесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона.

Вперше хвороба була описана в 1817 році англійським лікарем Джеймсом Паркінсоном. Це хронічне прогресуюче захворювання центральної нервової системи. Близько 10 мільйонів людей на нашій планеті страждають на неї. Хворобу виявляють у людей старше 50 років, при цьому жінки страждають частіше.

Хвороба Паркінсона викликається смертю нервових клітин і є одним з найбільш поширених нейродегенеративних захворювань в світі. Вона істотно знижує якість життя, проте не є смертельною. Втрата нервових клітин у мозку призводить до чотирьох основних симптомів:

  • тремор рук і ніг в стані спокою,
  • скутість верхньої частини тулуба,
  • сповільненість рухів,
  • порушення координації.

Крім ключових моторних симптомів хвороба Паркінсона також супроводжується немоторними ознаками болів, проблем зі сном, запорів, проблем із сечовипусканням, запамороченнями, порушенням мови, депресією, тривожністю і втомою. Недуга призводить до інвалідності, залишаючи повну ясність свідомості. Походження хвороби до цих пір не з’ясовано.

Національний день домашніх тварин і сирного фондю у США 

Спыльне у фондю та домашных пусхнастикыв те, що вони чудово знімають стрес!
Спільне у фондю та домашніх пусхнастиків те, що вони чудово знімають стрес!

Говорячи про свято домашніх тварин, то воно не тільки для тих, хто вже має домашніх улюбленців, але й для тих, хто хоче зробити свій внесок у благополуччя тварин. В цей день проводяться акції, метою яких є збір коштів, волонтерська допомога та навіть прийом тварин із притулків. Традиційно, у цей день власники тварин публікують фотографії своїх улюбленців в соцмережах.

А от перший рецепт фондю був зафіксований у книзі рецептів, виданій у Цюріху, Швейцарія, ще в 1699 році. Це була суміш розплавленого сиру та вина, в яку вмочували хліб. У 1875 році фондю стало офіційною національною стравою Швейцарії, але справжній розквіт воно пережило тільки в 1930-х роках, коли Швейцарський сирний союз почав активно просувати цей кулінарний шедевр.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube