Цього дня народилися український режисер Алан Бадоєв та англійський вокаліст Род Стюарт
Сьогодні, 10 січня, православна церква України відзначає день пам'яті богослова Григорія Ніського. В цей день святкують іменини Григорій, Макар, Марко, Анатолій. До кінця року залишається 355 днів. А віряни уважно стежать за погодою: якщо день ясний – літо буде спекотним.
Це день вшанування пам'яті одного з найвідоміших християнських філософів і богословів. Григорій жив у IV столітті і був родом із Каппадокії (територія сучасної Туреччини). Він був другом Григорія Богослова. У юності він став читцем у церкві.
Згодом Григорій, за сприяння брата, митрополита Кесарійського, став єпископом нового Ніського престолу. Однак його звинуватили у розтраті церковних коштів і скинули з посади. Але вже за пару років Григорій повернувся і знову став єпископом. До нашого часу дійшло чимало текстів богослова Григорія.
Хінді – це третя за популярністю мова у світі, і нею розмовляють понад 600 мільйонів людей. 10 січня хінді вперше пролунала на Генеральній Асамблеї ООН в 1949 році.
У першій половині XX століття хінді стала однією з офіційних мов Індії, і з того часу її роль у державному управлінні та культурному житті країни значно зросла. Письмо хінді базується на деванагарі, що також використовується для написання санскриту, мови з багатою духовною спадщиною. Цікаво, що у світі лише кілька мов використовують це письмо, і саме хінді є однією з найпоширеніших.
Кімнатні рослини – це не лише естетичне доповнення до інтер'єру. Вони допомагають очищати повітря, знижують стрес і покращують настрій. Додайте нову рослину в офісі, і ви помітите, як робота стає менш напруженою та більш приємною.
Кімнатні рослини поглинають вуглекислий газ і виділяють кисень – процес, схожий на те, як ми дихаємо. Це не лише освіжає повітря, але й очищає його від шкідливих токсинів.
Люди, яких ми називаємо дивними, завжди привертають увагу. Зазвичай, коли ми говоримо про когось як про "своєрідну" людину, ми маємо на увазі, що він або вона відрізняється від більшості, інколи в незвичний або навіть не завжди зрозумілий спосіб. Часто саме ці люди стають рушієм змін і нових ідей.
День своєрідних людей, який святкується 10 січня, надає нам можливість відзначити цих осіб, які відмовляються жити за стандартами суспільства. Він нагадує нам, що справжня оригінальність часто прихована за нестандартною поведінкою або незвичними вчинками.
Гіркий шоколад – це шоколад із вмістом какао близько 70%. Така кількість какао надає йому глибокого, менш солодкого смаку та характерної текстури – трохи сухої або розсипчастої. Саме цей вид шоколаду став основою багатьох десертів: його використовують для випічки й покриття.
День гіркого шоколаду: ще один привід поласувати! Спробуйте, наприклад, вишуканий шоколадний торт або потрійний шоколадний мусовий торт, смачного!
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.