Як зустріти Новий рік з алкоголем так, щоб потім не було боляче

Сім порад експерта

Як зустріти Новий рік з алкоголем так, щоб потім не було боляче
Алкоголь - джерело проблем

Психолог Константин Мінкевич, який свого часу працював у Центрі лікування алкоголізму, підготував рекомендації, як зустріти Новий рік з алкоголем так, щоб не було потім боляче. Інформатор пропонує вам ці прості правила. Далі, пряма мова Константина Мінкевича

Не пийте взагалі

Кращий спосіб не напитися на Новий рік (і будь-якого іншого дня, святковий він чи ні) – не пити взагалі. Правда правда. Але цей пункт підходить лише для дуже сильних духом людей. Проте, якщо у вас алкогольна залежність, яка виявляється у неконтрольованому (за кількістю) вживанні алкоголю – краще не пийте. Серйозно. Навіть якщо хочете розпочати у новому році нове життя, мабуть, особливо у цьому випадку. Але й у інших теж.

Пийте щось одне

Краще уникати підвищення градуса. Так само як і його зниження. У тому сенсі, що пийте вже щось одне, якщо п'єте. Справа не в якомусь чудодійному впливі мінливого градуса на незміцнілий організм, ослаблений олів'є і омікронами всякими поганими. Просто арифметика випитого стає дуже хитромудрою. 200 грамів горілки або літр шампанського - це вони і є, навіть якщо ви не можете перевести це в кількість абсолютного алкоголю, що надійшов у ваш організм. А келишок шампанського плюс пару шотів віскі чи коньяку плюс трохи того смачного вина плюс лікерчик ще скуштувати – це взагалі скільки? Я ось теж не знаю, а вважати мені ліньки, хоч я й зовсім тверезий і пишу текст про все це. Вам за столом виявиться ліньки рахувати, а проскочити свою прийнятну дозу виявиться навпаки дуже просто.

Їжте

 По-перше, закуска градус краде. По-друге, чим більш сита людина, тим менше вона намагається багато пити. Так, порада ця дещо суперечлива, оскільки за новорічним столом і так відбувається певний перебір у частині їжі, і це не особливо зупиняє активістів у частині випити, та й перестаратися з їжею теж не хотілося б. Що вдієш, доведеться шукати баланс та золоту середину.

Думайте

Це краще робити наперед, коли плануєте святкові заходи. Подумайте та сплануйте свято так, щоб напитися на ньому не виглядало простим та природним.

Якщо ви наближаєтеся до кінця року з почуттям туги і безнадійності, постарайтеся відшукати собі компанію, хоча б з однієї людини, яка не поділяє ваші почуття. Немає потреби, щоб ця людина (або ці люди) вас веселили, або щоб ви веселили їх, досить і того, що ви не будете наодинці зі своїми невеселими думками.

Також за будь-якого настрою не поєднуйте свої святкові зусилля з людьми, для яких справа честі напитися у новорічну ніч. Всі ці «ти мене поважаєш» та інший алкогольний та параалкогольний треш – так собі підмога у справі організації слабоалкогольних веселощів.

Беріть на себе відповідальність

Взагалі пам'ятайте, що в будь-яких обставинах ви і тільки ви приймаєте рішення і несете відповідальність за себе, за те, куди сяде ваш зад і за те, чи взяти вам ще один коктейль. Навіть якщо вас дуже наполегливо вмовляють і переконують, що так треба, вам за це нічого не буде, усі п'ють/б'ють та інше. Більше того, ви несете відповідальність і за інше вчинене вами під час свят, незалежно від наявності та кількості алкоголю та інших речовин у вашому організмі. 

Не сідайте за кермо після чарки

Цей пункт плавно випливає з попереднього і вже не має прямого відношення до вживання алкоголю, зате безпосередньо відноситься до питання про «боляче». Якщо ви вживали алкоголь, не сідайте за кермо і не беріться за інші справи, що вимагають від вас уваги та зосередженості.

Крім того, новорічна ніч і те, що відбувається у зв'язку з вживанням алкоголю чи ні – не найкращий час для різких душевних та/або тілесних поривів, навіть якщо виникає сильне до них прагнення. Постарайтеся утриматися від них до звичайнісіньких часів, коли ви не відчуватимете, що ви знаходитесь в переломному моменті і «зараз чи ніколи». Іноді краще ніколи, аніж так, як може вийти зараз.

Всі пункти вище мають сенс для тих, хто не любить сюрпризів, ребусів, головного болю та проблем 1 січня

Якщо ви прагнете авантюризму, а труднощі та несподіванки вас не лякають, сміливо забийте на те, що тут написано. Робіть, що хочете і вважаєте за потрібне і хай буде як буде. Зранку за вами приїдуть. Можливо. Хто? А це вже як пощастить.

Раніше Інформатор писав, чим можна замінити “олів’є” на новорічному столі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube