Важливо не тільки, що і скільки ви п'єте, але й як підготовлений організм до святкового навантаження
Новий рік - свято не лише приємне, а й важке. Утриматись від гастрономічних та алкогольних надмірностей непросто, але цього року всім допоможе робочий день 1 січня. З іншого боку, через комендантську годину піти з гостей серед ночі не вийде, тож треба бути готовим до святкового марафону до ранку.
Звичайно, найефективніший спосіб – не пити зовсім, адже для спиртного немає нешкідливої кількості. Але якщо ви не уявляєте без нього новорічні свята, Інформатор підготував п'ять простих кроків, які дозволять без проблем "дістатись" до ранку.
31 грудня ви повинні точно знати, що питимете за вечерею - і це один напій. А ще бути впевненими, що він у вас є в достатній кількості. Терміново докупати коньяк, тому що горілки виявилося замало – це історія з поганими наслідками.
Цього дня, доки всі не сіли за стіл, треба виключити алкогольні розминки, розігріви, чарочки "для розбігу" та інші псевдоспортивні дії. Щоб новорічна ніч стала справді святковою, наше завдання – готуватися.
Що радять дієтологи:
Припустимо, що ви все зробили за планом, бадьорі, свіжі і готові до будь-яких надмірностей. Зачекайте, підготовка поки що не закінчилася. За півгодини до вечері потрібно випити ще склянку води та прийняти будь-який із сорбентів, що виводять токсини. Пити такі препарати наприкінці вечірки безглуздо, вони вже нічим не допоможуть.
Звісно, розбігаються очі, адже на столі є і щось улюблене, і щось небачене, що треба спробувати. Тут потрібно згадати печінку, яка вам ще знадобиться: адже їй до ранку розщеплювати алкоголь, тому не варто перевантажувати її жирним, смаженим і гострим.
Щоб уберегти цей важливий для свят орган, експерти рекомендують:
Зрозуміло, що тут кожен визначає сам залежно від смаків, здоров'я та можливостей. Але якщо ви налаштовані на новорічний марафон, а не просто на вечерю, пам'ятайте :
Всесвітня організація здоров'я вважає, що здорової дози спиртного просто не існує, і виходить, що міра у кожного своя. При цьому приблизно допустимий обсяг можна розрахувати: помножити свою вагу на 1,5 мл чистого алкоголю. Але треба враховувати масу факторів і про людину: вік, стать, переносимість, наявність хронічних захворювань. І про алкоголь: якість, наявність ароматизаторів, добавок, барвників.
Що ж до частоти випивань, протягом години печінка може переробити максимум 50 гр горілки і стільки ж шампанського. Тому пийте повільно, якщо хочете святкувати довше.
Уповільнити процес сп'яніння можна ще двома способами. По-перше, рухатися, і тут немає нічого ефективнішого за танці. По-друге, менше курити, адже нікотин не тільки посилює сп'яніння, а й підвищує потяг до алкоголю.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналіІнформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.