Як проходить реабілітація військових після поранень: фізіотерапевтка розповіла про нюанси

Фізіотерапевт має самостійно оцінити пацієнта, зокрема, стосовно того, що він може робити

Реабілітація військових
Фізіотерапевтка розповіла про реабілітацію військових. Колаж: Інформатор

Фізіологічна терапевтка Єлизавета Копєйкіна розповіла про реабілітацію українських військових після поранень. За її словами, швидше та простіше цей процес відбувається з тими, хто має спортивні досягнення. Водночас військові бачать ціль та розуміють, що відновлюватися їм потрібно швидше, адже варто повертатися на поле бою.

Про це вона розповіла в інтерв’ю проєкту “Україна на часі”. Водночас наголосила, що не завжди така ціль є правильною.

 

“Реабілітація завжди у тих, хто займається спортом або колись займався, проходить швидше. Набагато простіше пояснити, як проходить відновлення, ніж коли людина з цивільного життя. І дуже часто військові бачать ціль, тобто – “я сьогодні тут, але за два тижні хлопці вирушають на Бахмут і знаю, що там маю бути. Кажіть, що я маю робити”, – зазначила терапевтка.

Водночас вона розповіла, що фізіотерапевт має оцінити пацієнта, зокрема, стосовно того, що він може робити, а чого - ні. Є ситуації, коли військові приїздять з травмами і не можуть нічого робити. Крім того, є пацієнти, в яких за годину занять може піднятися тиск через черепно-мозкові травми. 

“Спочатку все починалося з 15 хвилин на день, потім вже дійшли до того, що людина може спокійно на велосипеді годину їздити. У будь-якому випадку треба, щоб пацієнт займався собою і вдома. Наприклад, якщо ми виписуємо його зі стаціонару і він їде у відпустку додому. Тоді він має займатися стільки, скільки ж і тут (у стаціонарі – ред.)”, – додала Копєйкіна.

У випадку, якщо військові хочуть займатися додатково ще й вдома, то їм дають 50% навантажень у залі, а 50% – самостійно. Також їм дають практичні поради, щоб вони могли “розвантажитися”.

Реабілітація військових

Якісна безоплатна реабілітація має бути доступна в кожній кластерній лікарні. На цьому наголосив Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко. Відповідно до концепції розвитку системи реабілітації, яку він презентував президенту влітку минулого року, в кожній кластерній та надкластерній лікарні, яка включена до спроможної мережі госпітального округу, має бути сучасне безбарʼєрне відділення реабілітації орієнтовно на 30-60 ліжок. Загалом це дозволить закрити потребу у понад 5000 ліжок з необхідних 7800 та щорічно надавати якісні та безоплатні послуги з реабілітації для щонайменше 126 тисяч пацієнтів.

За основу запропонованої концепції Міністерство охорони здоров’я взяло ізраїльський досвід. Враховані як потреби цивільних, так і потреби військових. Отже, система не втратить свою актуальність навіть після війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube