Як проходить реабілітація військових після поранень: фізіотерапевтка розповіла про нюанси

Читать на русском

Фізіотерапевт має самостійно оцінити пацієнта, зокрема, стосовно того, що він може робити

Читать на русском
Реабілітація військових
Фізіотерапевтка розповіла про реабілітацію військових. Колаж: Інформатор

Фізіотерапевт має самостійно оцінити пацієнта, зокрема, стосовно того, що він може робити

Фізіологічна терапевтка Єлизавета Копєйкіна розповіла про реабілітацію українських військових після поранень. За її словами, швидше та простіше цей процес відбувається з тими, хто має спортивні досягнення. Водночас військові бачать ціль та розуміють, що відновлюватися їм потрібно швидше, адже варто повертатися на поле бою.

Про це вона розповіла в інтерв’ю проєкту “Україна на часі”. Водночас наголосила, що не завжди така ціль є правильною.

 

“Реабілітація завжди у тих, хто займається спортом або колись займався, проходить швидше. Набагато простіше пояснити, як проходить відновлення, ніж коли людина з цивільного життя. І дуже часто військові бачать ціль, тобто – “я сьогодні тут, але за два тижні хлопці вирушають на Бахмут і знаю, що там маю бути. Кажіть, що я маю робити”, – зазначила терапевтка.

Водночас вона розповіла, що фізіотерапевт має оцінити пацієнта, зокрема, стосовно того, що він може робити, а чого - ні. Є ситуації, коли військові приїздять з травмами і не можуть нічого робити. Крім того, є пацієнти, в яких за годину занять може піднятися тиск через черепно-мозкові травми. 

“Спочатку все починалося з 15 хвилин на день, потім вже дійшли до того, що людина може спокійно на велосипеді годину їздити. У будь-якому випадку треба, щоб пацієнт займався собою і вдома. Наприклад, якщо ми виписуємо його зі стаціонару і він їде у відпустку додому. Тоді він має займатися стільки, скільки ж і тут (у стаціонарі – ред.)”, – додала Копєйкіна.

У випадку, якщо військові хочуть займатися додатково ще й вдома, то їм дають 50% навантажень у залі, а 50% – самостійно. Також їм дають практичні поради, щоб вони могли “розвантажитися”.

Реабілітація військових

Якісна безоплатна реабілітація має бути доступна в кожній кластерній лікарні. На цьому наголосив Міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко. Відповідно до концепції розвитку системи реабілітації, яку він презентував президенту влітку минулого року, в кожній кластерній та надкластерній лікарні, яка включена до спроможної мережі госпітального округу, має бути сучасне безбарʼєрне відділення реабілітації орієнтовно на 30-60 ліжок. Загалом це дозволить закрити потребу у понад 5000 ліжок з необхідних 7800 та щорічно надавати якісні та безоплатні послуги з реабілітації для щонайменше 126 тисяч пацієнтів.

За основу запропонованої концепції Міністерство охорони здоров’я взяло ізраїльський досвід. Враховані як потреби цивільних, так і потреби військових. Отже, система не втратить свою актуальність навіть після війни.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.