Майор запасу ЗСУ Гетьман розповів про обов'язковий військовий вишкіл юнаків: чому саме та за який термін можна навчитись

Читать на русском

Військова підготовка чоловіків 18-25 років стане обовʼязковою, йдеться про 5 місяців навчання у мирний час і 3 місяці у військовий час

Читать на русском
Військові навчання українських юнаків
Військовий вишкіл потрібен всім без винятку юнакам, запевнив експерт

Військова підготовка чоловіків 18-25 років стане обовʼязковою, йдеться про 5 місяців навчання у мирний час і 3 місяці у військовий час

Майор запасу, учасник російсько-української війни Олексій Гетьман розповів, чи буде достатньо в Україні організувати трьохмісячний військовий вишкіл для молоді 18-25 років, щоб в подальшому вони змогли отримати первинні військові навички. Зокрема, він детально пояснив, які навички отримають ті, хто взагалі не мав стосунку до військової справи. При цьому військовий зауважив, що базових навичок, як от стріляти, знатися на вибухівці та накладати турнікета на рану, можна опанувати в перший місяць. 

На думку Гетьмана, це як "середня температура по палаті", тобто за великим рахунком, така підготовка необхідна, але стосується лише деяких військово-облікових спеціальностей. Про це він розповів в ефірі "Україна на часі".

 

За словами Гетьмана, військових готують, дивлячись на специфіку подальшої їх роботи. Навчитись базових речей можна за 3 дня, тижні або місяці. Інша справа - це стріляти зі зброї, що потрібно вміти всім військовим без винятку.

"Є різні напрямки у Збройних Силах України і різні потреби. Є снайпери, водії, є різні зовсім речі. Люди в армії виконують різні завдання. Тому сказати, скільки вистачить часу на підготовку, [тут треба дивитись] підготовку кого? Якщо підготувати диверсанта такого рівня, то тут потрібно мінімум два роки. Для того, щоб підготувати людину, яка може, наприклад, займатись якоюсь тиловою службою - роздавати бронежилети зі складу - і це теж потрібно, - то я думаю, тут можна зробити це за три тижні чи взагалі за 3 дні. Тому казати, наскільки мало чи багато, три місяці чи п'ять місяців, для загальної підготовки кожен військовослужбовець, незалежно від того, він або безпосередньо в піхоті або навіть в оркестрі - він має стріляти зі стрілкової зброї", - сказав Гетьман.

Окрім навичок стрільби, військовий має вміти надавати собі первинну медичну допомогу (йдеться про накладання собі турнікетів і всього, що пов'зано з пораненнями), розумітися на вибухових речах ворожих (тобто знати, як виглядає міна, тобто базові речі які не залежать від його військово-облікової спеціальності). 

"Це як початкові класи школи. Незалежно від того, яка в тебе буде специфікація, ти можеш бути гуманітарієм чи технарем, але таблицю множення маєш знати. Оце приблизно така таблиця множення для військовослужбовця. Для цього вистачає місяця з головою, якщо ми кажемо про підготовку, а те, що "прийшли раз на тиждень десь у курілці посиділи-порозмовляли", а потім там 5 хвилин десь позаймалися. Ні, це по 8 годин щонайменше 6 днів на тиждень з одним вихідним. Вистачить місяця, щоб навчитися і стріляти, і розумітися на вибухівці. Тобто базово все вивчити", - додає військовий.

Подальший термін підготовки, за думкою Гетьмана, залежить від того, до чого людину готують. Тобто - для кермування, забезпечення зв'язку, для ППО, тобто можна перераховувати тут всі напрямки, які є в ЗСУ. Табори для навчання також мають бути підготовлені відповідно до напрямку цього навчання. 

До прикладу, три місяці юнаки мають жити в казармах, з шикуванням зранку і направленням до різних кабінетів - зв'язківці в один пішли, cнайпери - в інший, кухарі - в третій. Потім приймаються заліки, щоб зрозуміти, готовий учень виконувати покладені на нього зобов'язання чи ні.

Хто має пройти військову підготовку

Пройти базову підготовку повинні будуть усі, вона буде тривати п'ять місяців у мирний час та три місяці у військовий. Ті юнаки, які вчаться у ВНЗ, зможуть пройти підготовку по місцю навчання (зараховується також військова кафедра). Також первинні навички військової справи мають отримати й представники влади та працівники силових органів - зокрема, прокурори та судді.

Нагадаємо, що в Раді все ще триває розгляд скандального законопроєкту про мобілізацію. Його внесли в парламент ще в січні та проголосували у першому читанні. Однак далі почалася довга робота над багатьма правками. Наразі таких правок вже понад 4200. За різними оцінками, Рада може проголосувати цей законопроєкт десь у кінці березня-початку квітня. Однак це може затягнутися й на довший строк, якщо правок стане ще більше, а єдності позицій серед депутатів не буде. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах «Україна на часі», а також «Україна на часі Shorts». Там оперативно зʼявляються новини – від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки.Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Чи може смерть Навального стати тригером для мобілізації російської опозиції? У нашому відео ми розглянемо це питання з політичним експертом Ігорем Добжанським. До російського вторгнення в Україну у "Навальністів" був певний мобілізаційний ресурс. Чи зможе ця трагедія відродити опозицію після довгого занепаду? Приєднуйтеся до обговорення, щоб дізнатися більше про цю актуальну тему.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.