Як буде проходити обовʼязкова військова підготовка чоловіків 18-25 років: Веніславський поділився подробицями

Читать на русском

Оскільки строкова служба в Україні скасовується, юнакам доведеться проходити базову військову підготовку

Читать на русском
Військова підготовка
Представники влади і працівники силових органів, зокрема прокурори та судді, також будуть зобов'язані пройти таке навчання

Оскільки строкова служба в Україні скасовується, юнакам доведеться проходити базову військову підготовку

В новому законі про мобілізацію прописано, що всі українські юнаки від 18 до 25 років матимуть пройти базову військову підготовку. Це нововведення робиться на заміну скасованій строковій службі. Отримати первинні військові навички матимуть усі.

Про це розповів нардеп, член оборонного комітету Верховної Ради Федір Веніславський. В інтерв'ю "РБК-Україна" він поділився подробицями.

За словами Веніславського, поки що всі деталі ще розглядаються та дописуються. Однак вже є загальне розуміння того, як це буде працювати.

Отже, пройти цю базову підготовку повинні будуть усі - це по-перше. По-друге, вона буде тривати п'ять місяців у мирний час та три місяці у військовий. Ті юнаки, які вчаться у ВНЗ, зможуть пройти підготовку по місцю навчання (зараховується також військова кафедра). Також первинні навички військової справи мають отримати й представники влади та працівники силових органів - зокрема, прокурори та судді.

"Концептуально було ухвалено, що громадяни 18-25 років зобов'язані будуть або пройти базову військову службу, або базовий військовий вишкіл. Якщо вони не пройшли, то по досягненні 25 років вони можуть бути призвані на навчальні військові збори та отримати статус військовозобов'язаного", - заявив Веніславський. 

Головна концепція, яку несе в собі пункт закону про обов'язковий військовий вишкіл - це зробити так, аби в майбутньому кожен громадянин потенційно був готовий захищати державу. Що конче необхідно за наявності такого сусіда, як росія, каже Веніславський. 

Закон про мобілізацію: коли його ухвалять

Нагадаємо, що в Раді все ще триває розгляд скандального законопроєкту про мобілізацію. Його внесли в парламент ще в січні та проголосували у першому читанні. Однак далі почалася довга робота над багатьма правками. Наразі таких правок вже понад 4200.

Очевидно, що народні обранці поки що не надто квапляться ухвалювати цей документ. За різними оцінками, Рада проголосує законопроєкт десь у кінці березня-початку квітня. Однак це може затягнутися й на довший строк, якщо правок стане ще більше, а єдності позицій серед депутатів не буде. 

Інформатор та Україна на часі: що подивитися на YouTube

Також слідкувати за матеріалами у відеоформаті ви можете на наших ютуб-каналах "Україна на часі", а також "Україна на часі Shorts". Там оперативно зʼявляються новини - від подій на фронті, політики та економіки до спорту, шоубізу та світської хроніки. Також ви можете дізнатися коментарі провідних експертів чи переглянути щоденні, щотижневі та навіть щомісячні підбірки головних новин.

Полон - це пекло: як кияни сприймають мітингарів-родичів військовополонених з "Азовсталі" та тих, кого загарбники ув'язнили у Оленівську колонію. Дивіться подробиці у репортажі Інформатора.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.