Скарга клієнтки банку привернула увагу до проблеми пошкоджених банкнот
Загубити купу грошей при обміні валюти легко можна, навіть якщо і курс дуже вигідний. Помилкою може бути примітивна неуважність, як у клієнтки «Ощадбанку». Жінка отримала валюту з дефектом в банку, і через декілька днів прийшла її поміняти на іншу. Але купюри не прийняли.
«Одна з купюр була з невеличкою печаткою (я не знала, що з цим зараз якісь можуть бути проблеми) і я не змогла ні в одному банку обміняти цю купюру. Коли я повернулась до цього ж відділення за два дні, інша касир також відмовилась обміняти цю купюру і не захотіла покласти її на рахунок відкритий в банку. Тобто співробітники банку умисно підкладають валюту, яку потім ніякий банк не приймає», - така скарга з‘явилась на сайті Мінфіну.
Невдовзі акаунт «Ощадбанку» відповів, що перевіряти купюри слід одразу після отримання. І якщо принести їх наступного дня, то касир не зможе їх прийняти. В такій ситуації співробітник банка навіть має право відмовити вам у тому, щоб покласти дефектні купюри на рахунок.
Відповідно до листа Нацбанку, обмін зношених та пошкоджених банкнот можливий тільки для національної валюти України. Разом із тим в листі наведені види пошкоджень платіжних купюр іноземної валюти, яку мають прийняти співробітники банків:
В застосунку “Ощад 24”. Для цього слід мати картку у валюті. В головному меню слід обрати “Перекази”/ “Перекази між картками”/ “Між власними картками”. В наступних полях слід обрати відповідні картки, між якими відбуватиметься конвертація (обмін валюти). Тобто у полі відправника - картку, валюту з якої хочете обміняти.
У полі отримувача - картку, на яку хочете отримати валюту. Далі слід вказати суму та валюту переказу, причому остання має відповідати валюті картки отримувача. Процедура потребує банківської комісії, і для її здійснення ви маєте з нею погодитись. Наприкінці слід підтвердити обмін валюти за допомогою SMS, FaceID або TouchID. Наочно подивитись на приклад такої процедури можна тут.
30 вересня Нацбанк збільшив щомісячний ліміт на купівлю безготівкової іноземної валюти - з 50 тисяч до 100 тисяч грн - за умови подальшого розміщення на безвідключний депозит терміном до трьох місяців.
!Нагадуємо, що Національний банк 21 липня дозволив банкам продавати громадянам безготівкову іноземну валюту за умови вкладення цих коштів на строковий депозит!, - йдеться у повідомленні "Ощадбанку".
Обмін можливий тільки за наявністю валюти в касі. До речі, тут ми повідомляли, чому під час війни з цим виникають проблеми. Якщо сума операції перевищує 400 тисяч грн в еквіваленті, клієнт має пред‘явити паспорт, ІНН, а також заповнити документ з інформацією про походження коштів. Цей захід протидіє «відмиванню» коштів, легалізації прибутку, отриманого злочинним шляхом, а також фінансуванню тероризму та розповсюдження зброї.
За обмін іноземної валюти на іншу клієнтові доведеться заплатити комісію. Її тариф складає 2% від суми, яка надається для конвертації, в національній валюті, але не менше еквівалента в 2$. Такі операції можливі для наступних валют:
Раніше ми писали про комісію за користування карткою “Ощадбанка”. Також читайте про те, як зняти гроші з картки на деокупованих територіях, якщо банки ще не відкрились.
Софія Єлагіна