Строк інвалідності автоматично продовжено для осіб, які мали проходити повторний огляд після 1 січня 2025 року, але не встигли цього зробити
З 1 січня 2025 року в Україні впроваджено оцінювання повсякденного функціонування особи. У зв’язку з цим строк інвалідності для повнолітніх осіб, які мали пройти повторний огляд з 1 січня 2025 року, але не пройшли його своєчасно, автоматично продовжено до 30 червня 2025 року. Проте для взаємодії з державними органами може виникати потреба документально підтвердити цей факт. Про те, як це зробити, пише Міністерство охорони здоров’я.
Строк інвалідності автоматично продовжено для осіб, які мали проходити повторний огляд після 1 січня 2025 року, але не встигли цього зробити. Період продовження – до дати прийняття рішення за результатами оцінювання, але не пізніше 30 червня 2025 року. Для отримання документального підтвердження потрібно звернутися до органу соціального захисту населення.
Для осіб з інвалідністю з дитинства та осіб з інвалідністю, які отримують державну соціальну допомогу. Особи, які отримують державну соціальну допомогу відповідно до законів України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю», можуть підтвердити продовження строку інвалідності через посвідчення отримувача допомоги. Для цього необхідно:
Для осіб з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу. Ці люди можуть підтвердити продовження строку інвалідності за допомогою нової довідки для отримання пільг. Щоб отримати нову довідку, необхідно:
За внесенням запису до посвідчення або отриманням нової довідки слід звернутися до:
Процедура документального підтвердження автоматичного продовження інвалідності є доступною. Для цього достатньо звернутися до органу соцзахисту та оновити відповідний документ. Це дозволить безперешкодно користуватися передбаченими законом державними гарантіями та пільгами.
Як раніше повідомляв Інформатор, за номером 0-800-602-019 працюватиме гаряча лінія для консультування громадян з питань функціонування Електронної системи щодо оцінювання повсякденного функціонування особи.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.