Розмитнення у 2025 році: як самостійно задекларувати легкове авто в Україні

При митному оформленні автомобіля обов'язково потрібно подати попередню митну декларацію до митного органу, де авто буде пред'явлено для оформлення

Розмитнення авто
Розмитнення авто

При імпорті транспортного засобу сплачуються митні платежі, які складаються із мита, акцизного податку, податку на додану вартість. У той час як розмір акцизного податку залежить від року випуску, типу та об’єму двигуна, мито і податок на додану вартість сплачуються в залежності від понесених витрат покупцем при купівлі транспортного засобу. Про це повідомляє Держмитслужба.

Відповідно до Митного кодексу України, зокрема глави 9, до таких витрат відносяться всі платежі, які були здійснені або повинні бути здійснені покупцем оцінюваних товарів продавцю або на користь продавця через третіх осіб та/або на пов'язаних із продавцем осіб для виконання зобов'язань продавця (стаття 58 Кодексу). До таких витрат відносяться: вартість придбання транспортного засобу, витрати на його перевезення, страхування, аукціонні збори у разі придбання на аукціонних майданчиках тощо. Щоб самостійно задекларувати легковий автомобіль при ввезенні його в Україну, зробіть наступне. 

Подайте попередню митну декларацію

При митному оформленні автомобіля обов'язково потрібно подати попередню митну декларацію до митного органу, де авто буде пред'явлено для оформлення. Задекларувати автомобіль може власне сам декларант або уповноважені ним особи. Зверніть увагу, що авто можна завести за попередньою митною декларацією протягом 30 днів з дати її оформлення. Після проходження кордону автомобіль потрібно перевезти до митниці оформлення протягом 10 днів.

Сплатіть необхідні платежі

Для розрахунку платежів необхідна інформація про вартість машини та її параметри. За цими даними буде підраховано митну вартість автомобіля. Потрібно буде сплатити акцизний податок, мито та ПДВ.

Ставка акцизного податку для відповідного легкового транспортного засобу визначається за формулою:

Ставка = Ставка базова * К двигун * К вік, де:

Ставка базова - ставка податку в євро за 1 штуку транспортного засобу та залежить від типу двигуна:

для бензинових двигунів:

  • з об’ємом циліндрів до 3000 см3 (включно) - 50 євро;
  • з об’ємом циліндрів понад 3000 см3 – 100 євро;

для дизельних (напівдизельних) двигунів:

  • з об’ємом циліндрів до 3500 см3 (включно) – 75 євро;
  • з об’ємом циліндрів понад 3500 см3 – 150 євро;

К двигун - коефіцієнт, що визначається діленням об’єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння відповідного транспортного засобу в куб. сантиметрах на 1000 см3.

К вік - коефіцієнт, що дорівнює кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва відповідного транспортного засобу, до року визначення ставки податку (для нових транспортних засобів та транспортних засобів, що використовувалися до одного повного календарного року, коефіцієнт дорівнює 1, а для транспортних засобів, що використовувалися понад п’ятнадцять повних календарних років, коефіцієнт дорівнює 15).

Як приклад, автомобіль з бензиновим двигуном об’ємом 2010 см3, рік випуску – 2019 рік: 

  • Ставка = Ставка базова (50 євро) * К двигун (2,01) * К вік (5 років);
  • 50 * 2.01 * 5 = 502 євро.
  • Ставка податку для електричних легкових транспортних засобів (коди 8703 80 10 10, 8703 80 90 10 згідно з УКТ ЗЕД), оснащених виключно електричними двигунами (одним чи кількома), встановлено у розмірі 1 євро за 1 кіловат-годину ємності електричного акумулятора таких транспортних засобів.
  • Ставка податку для гібридних легкових транспортних засобів (коди 8703 10 18 00 (для транспортних засобів, що приводяться в рух тільки електричним двигуном, одним або кількома), 8703 80 10 90, 8703 80 90 90, 8703 90 00 00 згідно з УКТ ЗЕД) встановлено у розмірі 100 євро за 1 штуку.

Підготуйте та надайте потрібні документи

Для митного оформлення автомобіля потрібно:

  • рахунок-фактура або інший документ, який підтверджує вартість автомобіля;
  • документ, який підтверджує право власності на машину (договір купівлі-продажу, дарування);
  • реєстраційний документ на авто (технічний паспорт);
  • документ, який підтверджує факт зняття машини з обліку в країні реєстрації;
  • документ про підтвердження відповідності, що вказує, якому саме рівню екологічних норм відповідає за конструкцією транспортний засіб (митне оформлення транспортних засобів за кодом товарної позиції 8703 згідно з УКТЗЕД можливе за умови відповідності екологічним нормам не нижче рівня “ЄВРО-6” для нових транспортних засобів та не нижче рівня “ЄВРО-2” для тих, що були у використанні.

Подайте всі потрібні документи, заповніть додаткову декларацію до попередньої митної декларації та покажіть авто митному органу. Після чого отримайте посвідчення про реєстрацію та можна йти ставити автомобіль на облік до МВС.

Як раніше повідомляв Інформатор, Державна митна служба України використовує штучний інтелект для розробки сучасних сервісів, що спрощують митні процедури. Одним із таких нововведень стало оновлення розділу "Ввезення легкового автомобіля" в Особистому кабінеті на порталі "Єдине вікно для міжнародної торгівлі". 

Відтепер митна декларація може формуватися ще простіше та швидше, завдяки двом ключовим опціям: 

  • Розпізнавання характеристик автомобіля за VIN-кодом – достатньо ввести VIN, і система автоматично спробує знайти технічні дані транспортного засобу.
  • Автоматичне заповнення частини граф декларації на основі фото техпаспорта – просто завантажте зображення документа і штучний інтелект зчитає всі можливі характеристики автомобіля, що містяться у техпаспорті. Решту даних система запропонує на основі VIN.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube