Очевидно, коли Трамп поговорить з Путіним, для нього стане зрозумілим, що з РФ немає сенсу домовлятись про щось. І що треба просто трошки ще додати спроможності Україні нанести мілітарні поразки Росії
Пісня заснована на реальних подіях. Черговий актуальний гумористичний шедевр Богдана Процишина, цього разу за будь-яким романом Михайла Булгакова.
Електрогенератори дозволять забезпечити мешканців електроенергією певний час до відновлення роботи ТЕЦ
Українська влада неодноразово попереджала про важку зиму, адже росія вдається до атак об’єктів критичної інфраструктури. Тому важливо зараз починати готуватись до відключення світла, газа та води. В Запоріжжі і Дніпрі активні мешканці багатокварних будинків за допомогою ОСББ закупили електрогенератори і розповіли, чим вони корисні.
Максим Кравчук мешкає в Запоріжжі, він є засновником благодійного фонду “Покоління майбутнього”. Офіс, де працює чоловік, розташований в багатоквартирному будинку на першому поверсі. Для того, щоб взимку не залишитись без світла в разі аварії, з фонду ОСББ виділили кошти на придбання електрогенератору в дім. Його потужність - 3кВт, а вартість - 20 тисяч грн (з урахуванням знижки). Генератор працює на бензині. Будинок включає в себе 168 квартир, і зараз тут проживає близько 500 людей. За словами Максима, одного генератора мало, і навіть два прибора комплексно проблему не вирішать. Але це вже щось.
В якості альтернативи Максим наводить приклад газового електрогенератору. Його потужність - 10-15 кВт, а за рахунок порівняно низької вартості газу виробництво електроенергії в такий спосіб коштуватиме в 7 разів дешевше. Втім, і ціна газового генератора майже в 10 разів вища, ніж бензинового. Окрім того, взимку може бути ризик відключення газу. Зазвичай й такі прилади ставлять у приватних будинках або ті, хто може собі це дозволити.
Обладнання поставили в укриття. Туди люди зможуть за відсутності світла спуститись і підживити засоби зв’язку - телефони або ноутбуки.
Андрій Шинкаренко із Дніпра. Він представник ОСББ в новобудові. Каже, що вдаються до банального способу утеплення - змінюють резинки на дверях, які ведуть на дах, утеплюють труби в підвалах. Це не дозволяє теплу виходити назовні і пропускати холод з вулиці. З небанального - придбали електрогенератор. На сьогодні мають один потужністю на 6 кВт і планують купляти другий - на 8-10 кВт для живлення котелен, щоб в квартирах було тепло. Як і у випадку з Максимом, обрали електрогенератори, що працюють на бензині. Андрій визнає - для того, щоб живити всі квартири, які є в будинку, потрібен не генератор, а якийсь вагончик з генератором, який декілька мільйонів коштує. В будинку є 440 приміщень, а до війни в ньому мешкало приблизно 1000 людей.
"Якщо не буде світла, ми виставимо генератор, виставимо плитку, виставимо великий казан, винесемо воду і будемо, як у поході, годувати своїх жителів".
Перший генератор купили за кошти мешканців будинку, а другий - за кошти ОСББ. Думали над тим, щоб встановити газовий генератор. Але це виявилось дорого і економічно не вигідно.
Що стосується підживлення паливного електрогенератора, то ОСББ вже зробило запас бензина - 40 літрів. Враховуючи відсутність підвищеного попиту на бензин, проблеми в цьому Андрій не бачить. Він розраховує на те, що в разі влучання по ТЕЦ на відновлення постачання електроенергії піде 3-5 днів. На цей час одного генератора має вистачити. Як правило генератору потрібно 0,5-о,7 літра на годину роботи.
"Ми не розраховуємо на цьому генераторі сидіти місяць без світла. Тим паче живити весь комплекс тому, що це інші потужності".
11 вересня росія завдала ракетних ударів по низці об’єктів критичної інфраструктури на Харківщині. Після цього частково було знеструмлено 6 областей. На думку голови Сумської ОВА, атаки по об’єктах енергозабезпечення України можуть повторитись.
Раніше ми писали про те, чи варто вірити погрозам росії про знищення мостів і ТЕЦ в Україні. Також читайте про те, чим утеплювати стіни і скільки це коштує.
Софія Єлагіна