Чи варто вірити погрозам росії про знищення мостів і ТЕЦ в Україні та як захистити свою інфраструктуру

Читать на русском

Російська федерація як терорист не припиняє сипати погрозами, які зазвичай не здатна втілити в життя

Читать на русском
Чи варто вірити погрозам росії про знищення мостів і ТЕЦ в Україні та як захистити свою інфраструктуру

Російська федерація як терорист не припиняє сипати погрозами, які зазвичай не здатна втілити в життя

Після удару по українськім ТЕЦ 11 вересня російські ЗМІ вийшли з заголовками «Все тільки починається». Чого після цього чекати Україні? Інформатор прослідкував попередні гучні погрози російської федерації протягом останніх місяців. Про зруйнування мостів через Дніпро та удари "по центрах прийняття рішень", а також пояснення пропагандистів - чому нічого з того не вийшло. А також запитав у військового експерта, чи може Україна захистити свої електростанції від ворожих ударів.

Спершу росіяни погрожували знищити центри прийняття рішень та мости через Дніпро 

З початку наступальних дій ЗСУ командування армії росії  погрожувало знищити всю транспортну інфраструктуру України. Перш за все - мости. Як вони заявляли – «щоб відрізати лівобережну частину і повністю її захопити». Мостам через Дніпро надавалося навіть символічне значення. Мовляв, зруйновані в центрі Києва або Дніпра мости – це серйозний психологічний вплив на жителів міст, як реальне втілення війни, яка дісталася кожного. Але цього не трапилося і через деякий час, в липні, російські блогери, журналісти, експерти і просто пересічені росіяни почали  задаватися питанням, а чому після чотирьох місяців так званої СВО не знищені мости через Дніпро? Чому немає ударів по центрах прийняття рішень, які неодноразово анонсувалися? Яким чином взагалі обираються цілі ракетних ударів по об'єктах України? Всі ці питання виходили з переконання, що у росії тисячі високоточних ракет, якими Україна вже давно повинна бути знищена. 

Відповідь була знайдена дуже швидко і почала активно «розганятися» російською пропагандою. Виявляється, що  «політичне керівництво Російської Федерації сподівається на укладання з Україною мирної угоди, «Стамбульскої», як її вже назвали, тому не хоче остаточно рушити всі мости, як в прямому, так і переносному сенсі». Дійсно, влітку в кремлі неодноразово говорили, що готові до переговорів, якщо Київ прийме умови москви. 

Цією ж причиною пропагандисти пояснювали і те питання, чому не наносяться удари по центрах прийняття рішень в Україні. Росіян «кормили» надією, що все ще попереду. І такі удари обов’язково будуть. Згідно з квітневим опитуванням EADaily  в цьому були переконані 44% росіян.  27% вважали, що це марно бо «Київ давно нічого не вирішує».  Потім про удари по центрам прийняття рішень заговорили у червні. Російський постпред при ООН Небензя на засіданні Ради безпеки організації заявив, що росія залишає за собою право завдавати удари по центрах прийняття рішень, якщо західні країни підуть на постачання Києву ракетних систем залпового вогню. Це ні до чого не призвело. Україна отримала і продовжує отримувати РСЗВ.

Як захистити електростанції 

Ввечері 11 вересня російські війська відкрили вогонь по критичній інфраструктурі України. Основний удар на себе прийняла Харківська ТЕЦ-5. В результаті російських обстрілів в Харківській, Полтавській, Сумській, Дніпропетровській та Запорізькій областях зникла електрика, а у деяких місцях і водогони. Протягом ночі електро- та водопостачання було відновлене. 

Але напередодні зими українці замислились, зрозумів, які жахливі часи їх чекають, якщо росія продовжить свій ракетний терор по об'єктах критичної інфраструктури. Тому виникає питання – а чи може Україна  захистити свої станції? 

«Тільки закривши небо над Україною можна забезпечити захист ТЕЦ, - переконаний воєнний експерт Сергій Кузан. – Це питання з боку України до західних країн продовжує бути найбільш важливим. Ні дамби, ні мости, ні будь-які інші об’єкти життєзабезпечення цивільної інфраструктури не можна захистити без сильної протиповітряної оборони країни. У нас таких об’єктів тисячі, але в період війни, і це треба розуміти, не вони в пріоритеті.  Зараз в пріоритеті об’єкти військової інфраструктури і армія. Якщо збережемо армію – збережемо Україну. Якщо зосередимося на об’єктах інфраструктури, то не збережемо армію. Втратимо тоді все», - каже експерт. 

Сергій Кузан вважає, що для того і існують міжнародні закони та звичаї ведення війни, міжнародне гуманітарне право. Одне з основних завдань яких - захист мирного населення під час ведення воєнних дій. У конвенціях чітко прописано про всі заборонені дії проти цивільних. Однак сьогоднішня війна показала, що російська армія нехтує більшістю з цих заборон. В тому числі забороною атакувати електростанції та інші об’єкти, знищення яких може призвести до гуманітарної катастрофи і загибелі людей. Щодо того, чи чекати подальших обстрілів електростанцій, воєнний експерт звернув увагу на тактику росіян. 

"Вони спочатку роблять, а потім дивляться, як на це реагує Захід, - каже Сергій Кузан. – Все одно йдуть якісь приховані, не публічні перемовини. Тому все дійсно залежить  від реакції Заходу. Україні треба продовжувати тиснути на західні країни, бо росія реально боїться, щоб її признали країною-терористом", - зауважив експерт.  

Раніше Інформатор писав про те, що Запорізька АЕС зупинена. Критично важливі для ядерної безпеки системи охолодження живляться від української енергосистеми. Попереду на українців в умовах війни очікує складний опалювальний сезон. Якщо ви хочете придбати власне джерело електрики напередодні зими, огляд ринку приладів, придатних для приватних будинків чи квартир у багатоповерхівках, читайте тут.

Тетяна Самойлова

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.