«За моєю оцінкою, я не думаю, що ми досягнемо тут прориву, доки президент [ред. - Трамп] і президент Путін не будуть взаємодіяти безпосередньо з цього питання.»
Трек «Боляче» — про ті стосунки, які давно мали б залишитися в минулому, але вперто не йдуть із голови. Про людей, які вже ніби відпустили, але ловлять себе на думці, що досі болить. Для тих, хто сміється на зустрічах, але подумки все одно шукає її очі. Хто робить вигляд, що забув, — але пам’ятає.
Роз'яснення МОЗ
Через військову агресію, розв’язану російською федерацією, багато українців змушені були залишити домівки. Вони зіткнулись не тільки з погіршенням стану фізичного та психічного здоров’я, а й з матеріальними проблемами, які, у поєднанні з втратою роботи чи житла, набули для багатьох критичного значення. Для тих, хто потребує медикаментозного лікування, працює програма "Доступні ліки", завдяки якій пацієнти можуть отримувати препарати безоплатно або з невеликою доплатою.
Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.
Загалом державна програма відшкодування, як і до війни розповсюджується на 401 лікарський засіб:
Для того, щоб почати отримувати «доступні ліки» під час війни, пацієнту необхідно:
Лікар проведе огляд, призначить необхідне лікування, зокрема й медикаментозне;
Далі – лікар виписує власне рецепт на потрібні пацієнту ліки. Про те, яку інформацію має містити рецепт на препарати за програмою "Доступні ліки" детальніше – за посиланням. З цим рецептом – паперовим або електронним – пацієнт може звернутися до аптеки, яка має договір з НСЗУ на відпуск ліків, і отримати безоплатні препарати. Знайти найближчу таку аптеку можна за телефоном 16-77.
Ще одна можливість отримати ліки безоплатно – звернутись до пунктів видачі ліків, які розповсюджують їх як гуманітарну допомогу. Щоб дізнатися адресу такого найближчого пункту, слід звернутися до регіонального підрозділу охорони здоров’я.
Нагадаємо, в Україні з серпня аптеки відпускатимуть антибіотики лише за рецептом, але є виключення. Крім того, українці можуть безкоштовно отримати психіатричну допомогу під час війни.
Також Інформатор писав, до яких лікарів можна потрапити без направлення.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.