Головна
Наука
Медицина
07:34, 20 Липня
Информатор UA

Интро

В Україні з серпня аптеки відпускатимуть антибіотики за рецептом. Виключення становлять медичні заклади на окупованих територіях та у районах проведення бойових дій. Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.  Зазначається, що нововведення буде впроваджуватися поступово в рамках перехідного періоду в медичних закладах, що працюють з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ). Якщо заклад охорони здоровʼя, до якого звертається пацієнт, не підключений до ЕСОЗ, лікар має виписати паперовий рецепт. "Фармацевт зможе відпустити антибіотик в аптеці у три способи: за електронним рецептом, за паперовим рецептом та інформаційною довідкою, яка на перехідному періоді буде прирівняна до офіційного документа", - заявив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко. За його словами, реалізація цього рішення є одним із кроків у протидії глобальній проблемі резистентності до антибіотиків, а також дозволить відстежувати дані про призначення та обʼєми використання антибіотиків в Україні. Виключення буде діяти тільки для тих аптек, що знаходяться в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації. Такі аптеки тимчасово на час дії воєнного стану зможуть і далі відпускати пацієнтам рецептурні антибактеріальні лікарські засоби без рецепта лікаря. Також передбачається норма, що дозволяє військовим адміністраціям, підрозділам ЗСУ, волонтерським та благодійним організаціям закуповувати рецептурні ліки для потреб воєнного часу без рецепта. Нагадаємо, українці можуть безкоштовно отримати психіатричну допомогу під час війни. Крім того, в Україні планують змінити систему реабілітації. Також Інформатор писав, до яких лікарів можна потрапити без направлення. Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

В Україні з серпня аптеки відпускатимуть антибіотики лише за рецептом, але є виключення

Читать на русском

Роз'яснення Міністерства охорони здоров'я України

Читать на русском
В Україні з серпня аптеки відпускатимуть антибіотики лише за рецептом, але є виключення

Роз'яснення Міністерства охорони здоров'я України

В Україні з серпня аптеки відпускатимуть антибіотики за рецептом. Виключення становлять медичні заклади на окупованих територіях та у районах проведення бойових дій.

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України

Зазначається, що нововведення буде впроваджуватися поступово в рамках перехідного періоду в медичних закладах, що працюють з електронною системою охорони здоровʼя (ЕСОЗ). Якщо заклад охорони здоровʼя, до якого звертається пацієнт, не підключений до ЕСОЗ, лікар має виписати паперовий рецепт.

"Фармацевт зможе відпустити антибіотик в аптеці у три способи: за електронним рецептом, за паперовим рецептом та інформаційною довідкою, яка на перехідному періоді буде прирівняна до офіційного документа", - заявив міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

За його словами, реалізація цього рішення є одним із кроків у протидії глобальній проблемі резистентності до антибіотиків, а також дозволить відстежувати дані про призначення та обʼєми використання антибіотиків в Україні.

Виключення буде діяти тільки для тих аптек, що знаходяться в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації. Такі аптеки тимчасово на час дії воєнного стану зможуть і далі відпускати пацієнтам рецептурні антибактеріальні лікарські засоби без рецепта лікаря.

Також передбачається норма, що дозволяє військовим адміністраціям, підрозділам ЗСУ, волонтерським та благодійним організаціям закуповувати рецептурні ліки для потреб воєнного часу без рецепта.

Нагадаємо, українці можуть безкоштовно отримати психіатричну допомогу під час війни. Крім того, в Україні планують змінити систему реабілітації.

Також Інформатор писав, до яких лікарів можна потрапити без направлення.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ФОТОРЕПОРТАЖІ

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.