Як алергікам тримати вдома котиків й песиків і цілодобово не чхати.
Прийнято вважати, що алергію викликає шерсть домашніх улюбленців. Однак, це міф, тому тварини, які линяють менше чи взагалі не мають шерсті не врятують вас від цього неприємного недугу. Вчені називають близько 8 (10) білків, що містяться в слині та сальних залозах котів і собак і провокують алергію в людини. Про це розповів лікар Євген Комаровський.
Коти, наприклад, приводять себе до ладу до 5-6 годин на день. Їхня слина осідає спершу на шерсті, а згодом на всьому довкола - на тканинах, меблях, шторах та одягу. Саме звідти алергени потрапляють до людини. Містять алергени й частинки шкіри тварин - лупа домашніх улюбленців, здатна дуже довго перебувати в сухому повітрі.
Алергія на котів виникає частіше, ніж на собак. Дорослі некастровані коти продукують найбільшу кількість алергенів. Загалом в 25% будинків живуть коти, але в 99% домоволодінь є котячі алергени. Однак, на сакральне питання, чи слід алергікам повністю відмовитись від котиків, лікар Комаровський дав заперечливу відповідь: ні.
Якщо ви запідозрили, що маєте алергію на кота, відправили пухнастика у відпустку до батьків, а алергія не минає, це ще НЕ означає, що вона викликана НЕ котиком. Бо линьки та шерсті ви тимчасово позбулись, а слідів перебування тварини в приміщенні - ні. Для цього приміщення слід ретельно прибрати (зробити вологе прибирання).
Серед симптомів алергії на тварин:
Для точного діагностування алергії на тварин можна здати відповідні лабораторні алерготести.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте у нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.