Як не втратити виплати: Ощадбанк дав поради пенсіонерам ВПО

Якщо фізична ідентифікація не пройдена, автоматичне блокування видаткових операцій Ощадом не здійснюється, проте відповідна інформація передається до ПФУ

Голова правління Ощадбанку Сергій Наумов
Голова правління Ощадбанку Сергій Наумов

Багато запитань до контакт-центру Ощадбанку надходить з приводу процедури ідентифікації пенсіонерів з числа ВПО. І це й не дивно – адже згідно постанови КМУ починаючи з 25 вересня протягом наступних 6 місяців такі пенсіонери мають пройти ідентифікацію. Про це 30 вересня повідомив голова правління Ощадбанку Сергій Наумов. 

Пройти ідентифікацію можна декількома шляхами:

  • У відділенні Ощаду чи територіальних органах Пенсійного фонду України;
  • За допомогою відеоконференцзв’язку із ПФУ;
  • Через особистий електронний кабінет на веб-порталі ПФУ або у закордонній дипломатичній установі. 

“Якщо фізична ідентифікація не пройдена, автоматичне блокування видаткових операцій Ощадом не здійснюється, проте відповідна інформація передається до ПФУ. Окрім того, ми передаємо до державних органів інформацію щодо рахунків, по яких не здійснювалися операції із використанням основної пенсійної картки за останні півроку. Питання припинення або продовження нарахування пенсійних виплат на карткові рахунки внутрішньо переміщених осіб належать до компетенції Пенсійного фонду”, - зазначив Сергій Наумов.

Наумов дав поради до пенсіонерів-ВПО: 

  • вчасно пройти ідентифікацію;
  • хоча б раз на півроку проводити операції використанням основної платіжної картки до пенсійного рахунку, включно із знаттям готівки та розрахунками у торговельно-сервісній мережі.

Ідентифікація пенсіонерів у жовтні

Пенсіонери, які отримали статус ВПО до 24 лютого 2022 року та не пройшли фізичну ідентифікацію до 31 березня 2024 року, для продовження виплат можуть пройти перевірку у жовтні у будь-який зручний спосіб. 

Кошти пенсіонерів, які не пройшли перевірку, будуть накопичуватись на розрахунковому рахунку до моменту проходження ними ідентифікації. Після проходження — пенсію перерахують на рахунок пенсіонера з місяця, у якому припинилось фінансування виплати.
Крім цього, пенсіонери, які перебувають за кордоном, можуть у жовтні пройти процедуру фізичної ідентифікації та підтвердити своє право на пенсію. Виплата пенсії таким пенсіонерам здійснюватиметься на поточні рахунки банків, розташованих на території України, за умови проходження ними до 31 грудня кожного року фізичної ідентифікації. 

Хто отримуватиме виплати ВПО з 1 жовтня

У серпні 2024 року термін виплати допомоги на проживання для значної частини ВПО вразливих категорій закінчився. Для продовження підтримки ВПО, які перебувають у найбільш складних життєвих обставинах, Уряд продовжив ці виплати ще на 6 місяців — тобто до лютого 2025 року. У жовтні виплати автоматично без додатково звернення отримуватимуть найбільш вразливі категорії переселенців, які не мають змоги працювати

  • пенсіонери, у яких розмір пенсії не перевищує 9444 грн;
  • люди з інвалідністю I чи II групи, діти з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворі діти;
  • діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування віком до 23 років, а також батьки-вихователі і прийомні батьки.

Допомога для громадян, які проживають в Україні і мають статус внутрішньо переміщених осіб, становить:

  • для осіб з інвалідністю та дітей — 3000 грн;
  • для інших осіб — 2000 грн.

Отримувати гроші можна 15-го та 28-го числа кожного місяця. 

Кому потрібно писати нову заяву на виплати

Інші категорії ВПО теж можуть отримувати допомогу від держави. Це стосується:

  • родин з дітьми до 14 років, які проживають в зоні активних чи можливих бойових дій, або ж в умовно безпечних регіонах, але діти там не мають змогу вчитися офлайн;
  • родин, де один з членів сім'ї доглядає за особою з інвалідністю I групи або дитиною з інвалідністю віком до 18 років, або тяжко хворою дитиною;
  • малолітніх дітей до 14 років, які прибули без супроводу батьків (за заявою особи, яка перебуває у родинних відносинах);
  • вагітних жінок, починаючи з 30 тижня вагітності.

У вересні скінчився шестимісячний період допомоги, тому переселенці могли втратити виплати. Такі категорії ВПО повинні у жовтні подати спеціальну заяву на призначення або продовження виплат.

Також за заявою допомога може бути продовжена тим переселенцям, які досягли 60 річного віку та не мають права на пенсійну виплату, якщо середньомісячний сукупний дохід на одного отримувача в такій сім'ї не перевищує 9444 грн (дата переміщення не має значення).
Якщо людині з технічних причин не було продовжено виплату допомоги автоматично, але вона має на неї право, необхідно звернутися до органу соціального захисту населення/ЦНАП. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube