Спеціалісти волонтерської ініціативи BRAMA надали поради, щоб вас не ошукали при купівлі товарів на AliExpress
Експерти волонтерської ініціативи з кібербезпеки BRAMA підготували ряд порад для покупців в інтернеті. Цього разу розказують, як не втрапити в халепу через шахраїв, які можуть вас ошукати при купівлі товарів на AliExpress. Детальніше - у матеріалі Інформатора.
Купуйте в надійних продавців. Звертайте увагу на відгуки та рейтинги продавців. Щоб знайти їх, перегляньте вкладку відгуків і перевірте кількість позитивних відгуків і рейтингів продавця. Надійні продавці мають рейтинг 4 або вище.
Дивіться на кількість виконаних замовлень. Чим більше успішних продажів у продавця, тим нижча ймовірність шахрайства.
Перевіряйте гарантії продавця. Ознайомтеся з умовами доставки, повернення та гарантіями справжності товарів.
Оплачуйте тільки через AliExpress. Не відправляйте гроші безпосередньо на банківський рахунок продавця, бо це виключає вас із програми захисту покупців.
Не підтверджуйте отримання замовлення заздалегідь. Переконайтеся, що товар відповідає опису, перш ніж завершувати замовлення.
Остерігайтеся занадто привабливих пропозицій. AliExpress відомий низькими цінами, але якщо ви побачили MacBook за 99$, скоріш за все, це чохол.
Як раніше повідомляв Інформатор, AliExpress просуває власний мобільний додаток. Там компанія може надсилати користувачам повідомлення і тісніше спілкуватися зі своєю аудиторією. Щоб заохотити встановлювати додаток на свої смартфони, AliExpress пропонує бонуси його користувачам.
Багато користувачів комп'ютерів звикли зберігати паролі у браузері. Це зручно та береже час. Однак шахраї можуть вкрасти ваш пароль, отримати доступ до ваших гаджетів, дістатися до ваших файлів тощо. Про це попереджають у кібеполіції.
Крадіжка паролей шахраями. Якщо зловмисник отримає доступ до вашого комп’ютера або браузера, він може легко вкрасти збережені паролі.
Фізичний доступ сторонніх людей до комп’ютера. Якщо хтось має фізичний доступ до вашого комп’ютера, то така особа зможе переглянути або скопіювати збережені паролі без вашого відома.
У кіберполіції рекомендують запам’ятовувати паролі – це найнадійніший спосіб їх зберігання. Фахівці також наголошують: небезпечно використовувати особисту інформацію для створення паролів.