Як через додаток "Дія" зареєструватися кандидатом на усиновлення дитини

Ще більше дітей та батьків зможуть знайти одне одного

Як через додаток "Дія" зареєструватися кандидатом на усиновлення дитини

Усиновлення дитини завжди було непростим і тривало до кількох років. Батькам необхідно було збирати купу довідок, оббігати десятки установ, відстоювати черги та витрачати час та гроші. Відтепер всі бюрократичні етапи звели до кількох кліків онлайн — подати заяву можна онлайн за 30 хвилин, безкоштовно та без черг. 

Один з перших кроків до усиновлення — подання заяви, щоб зареєструватися у кандидати, повідомляють у Міністерстві цифрової трансформації України. Раніше ця послуга була доступною тільки офлайн.

"Зараз ми працюємо над цифровізацією сфери усиновлення в Україні. Перший етап - заявку на консультацію щодо усиновлення в "Дії" - ми успішно пройшли. Тепер робимо наступний крок - запускаємо на порталі "Дія" подачу заявок для кандидатів в усиновлювачі. Раніше ця послуга була доступною тільки офлайн", – зазначив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Як проконсультуватися щодо усиновлення

За результатами консультації ви матимете змогу впевнитися, чи можете бути усиновлювачем. Також зможете дізнатися, що необхідно доопрацювати, щоб ним стати. Як подати заяву на консультацію:

  • авторизуйтеся на порталі "Дія",
  • виберіть послугу консультації з усиновлення,
  • заповніть усі необхідні пункти та підпишіть заяву електронним підписом.

Подання заяви триває до 5 хвилин. Опрацювання — 15 робочих днів. Потім із вами зв’яжеться служба в справах дітей та організує консультацію.

Щоб подати заявку на статус кандидата в усиновлювачі:

  • Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі "Дія";
  • Оберіть послугу у списку, а саме "Усиновлення: реєстрація кандидатом";
  • Заповніть базові дані про шлюб та чоловіка/дружину, фактичну адресу проживання та про дітей, яких хотіли б усиновити: стать, вік;
  • Дочекайтеся отримання даних з реєстрів – до 15 хвилин;
  • Завантажте потрібні документи, перелік яких визначається за заповненими відомостями та отриманими з реєстрів даними;
  • Підпишіть заяву електронним підписом та надішліть її на опрацювання.

Послуга є безкоштовною. Подання заявки займає не більше 30 хвилин. Далі її перевірятимуть працівники служби у справах дітей, це триватиме 5 робочих днів. Після цього служба у справах дітей завітає до вас додому, щоб переконатися, що там може жити дитина. Якщо все добре — усиновлювачів очікує подальша реєстрація на статус кандидата.

 

Що відомо про усиновлення в Україні 

У будь-якій країні на період війни зупиняється процедура усиновлення, адже за об’єктивних причин вона просто неможлива. В Україні під час дії воєнного стану спростили процедуру опіки для рідних та родичів, а також запровадили тимчасове влаштування дітей — деталі ми писали тут. За словами, уповноваженої президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дарії Герасимчук, зараз є близько 20 тисяч звернень про бажання прихистити дитину. 

Нагадаємо, в Україні батьки можуть отримати набір для новонародженого. Крім того, у Польщі українці можуть отримати виплату на дітей

Також Інформатор писав, як зареєструвати новонароджену дитину на окупованій території через "єМалятко".

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube