Як тимчасово прихистити дитину, яка залишилися без батьківського піклування, під час війни

Читать на русском

Необхідно виконати декілька кроків

Читать на русском
Як тимчасово прихистити дитину, яка залишилися без батьківського піклування, під час війни

Необхідно виконати декілька кроків

Активні бойові дії на території України мають катастрофічні наслідки, ставлять сім’ї у кризові ситуації та можуть призводити до розлуки батьків і дітей. Зараз багато українців хочуть допомогти та подбати про дітей, які втратили батьків чи потребують опіки. 

Про це повідомляє Інформатор з посиланням на проєкт ЮНІСЕФ "Дитина не сама".

Хто може прихистити дитину

Під час воєнного стану людина, яка проживає сама, або родина можуть тимчасово прихистити дітей, які залишилися без батьківського піклування.

Алгоритм дій

Заявка в чат-боті 

Залиште свою заявку у Telegram чат-боті «Дитина не сама». З вами зв’яжуться спеціалісти служби у справах дітей та визначать подальші дії. Строк розгляду – до 5 днів. Важливо! Для того, щоб під час війни прихистити дитину без батьківського піклування, родина (людина) повинна відповідати декільком критеріям. Перевірити відповідність вимогам можна тут. Додатково вам запропонують пройти онлайн навчання з влаштування, адаптації та догляду за дитиною.

Візит працівника служби у справах дітей 

Працівник служби у справах дітей відвідає вашу оселю, обстежить умови проживання та складе відповідний акт, а також поспілкується з дитиною, щоб отримати її згоду на влаштування.

Які документи необхідні

Підготуйте пакет необхідних документів:

  • заяву про надання згоди на тимчасове влаштування у свою сім’ю дитини,
  • копію паспорта,
  • акт обстеження умов проживання особи,
  • письмову згоду всіх повнолітніх членів сім’ї, що проживають разом із вами, для проживання з дитиною на одній житловій площі,
  • письмова згода дитини (якщо вона може висловити свою думку).

Отримання відповіді

  • Дозвіл. Служба у справах дітей видасть наказ про влаштування дитини у вашу сім’ю. Отримати результати заявник може особисто або через законного представника, поштовим відправленням на вказану при поданні заяви адресу або електронною поштою.
  • Відмова. Оскаржити відмову можна в судовому порядку. Про спосіб та строки подання позовної заяви можна дізнатися у відповідному розділі на сайті "Дія".

Зустріч з дитиною

Зустріч з дитиною відбувається в присутності представника служби у справах дітей. Перевезення дитини до сім’ї чи особи, яка надає прихисток, організовує служба у справах дітей за місцем знаходження дитини.

Важливо! Враховуйте, що дитина, влаштована у вашу сім’ю, могла пережити психологічну травму та може потребувати допомоги. Дитина не можна вивезти за кордон без дозволу військової адміністрації за місцем перебування дитини. Служба у справах дітей в будь-який час може відвідати вашу оселю, аби проконтролювати умови, в яких перебуває дитина.

Нагадаємо, ООН вивчає факти депортації українських дітей та їх усиновлення у рф. Крім цього, в Україні збільшується кількість дітей, які залишилися без батьків. 

Також Інформатор писав, як підтримати дитину, коли тато чи мама на війні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.