“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Росіяни завдали значної шкоди здоровʼю наших захисників, але зламати їх не вдалось
Відомі фотографи Костянтин і Влада Ліберови опублікували знімки українських військових, які повернулися з російського полону. Ці кадри були зроблені в реабілітаційному центрі, де зараз перебувають наші захисники. Цю зйомку автори називають найважчою за останній час.
За час перебування в полоні українці втратили по 40-50 кг ваги. А психологічні наслідки знущань з боку росіян проявляться з часом, вважають реабілітологи. Кадри Ліберови опублікували у своєму Instagram у понеділок, 17 червня.
Фотографи зазначили, що знімки публікують з дозволу самих захисників. Деякі зі світлин були передані на Саміт миру у Швейцарії. Там обговорювали зокрема і обміни військовополоненими.
"Це була найважча наша зйомка за останні пів року. Після зустрічі та спілкування з хлопцями ми тиждень не могли оговтатись від того, що побачили та почули (...) Ми не можемо переказувати те, що почули від хлопців. Але ці фотографії говорять самі за себе. І це при тому, що до моменту нашої зустрічі за тиждень вдома хлопці набрали по 10 кг ваги", - йдеться у пості.
Ліберови зауважили, що попри всі жахи, які бійці пережили в полоні у росіян, захисників не вдалось зламати. Це повторював кожен з героїв світлин. Фотографи висловили надію, що міжнародні партнери України будуть діяти рішуче у питанні обмінів.
"Ми спілкувались з лікарями в реабілітаційному центрі, де й перебували хлопці на час нашої зустрічі. З їхніх слів, більшість тих, хто пройшов полон, накриває з часом. Перші ж тижні на рідній землі - це стан ейфорії від усвідомлення, що вони вижили", - сказали Ліберови. Костянтин і Влада.
Нагадаємо, 31 травня відбувся вже 52-й обмін військовополоненими. Україні вдалось визволити 75 своїх громадян. Зокрема, додому повернулися військовослужбовиця "Азову" Наталія Мануїлова та поліціянтка Марʼяна Чечелюк. Вони перебували у полоні понад 2 роки. Водночас росіяни тримають там ще близько 1,5 тисячі захисників Маріуполя.
Тим часом російський опозиційний проєкт Gulagu.net отримав доступ до даних про українських полонених у вʼязницях РФ. Зокрема, правозахисники побачили нові факти системних знущань на українцями. За рівнем жорстокості ставлення до полонених російські тюрми можна порівняти "з гестапо та Третім рейхом", розповів засновник організації Володимир Осєчкін.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.