"Це Третій рейх": правозахисник розповів, чому полонених українців більше, ніж росіян, і в яких умовах їх тримають

Читать на русском

За словами засновника Gulagu.net Осєчкіна, українців утримують в нелюдських умовах. Також до них регулярно відправляють спецназ для навчання тортурам

Читать на русском
Полон, полонені
До полонених українців регулярно застосовують спецпризначенців

За словами засновника Gulagu.net Осєчкіна, українців утримують в нелюдських умовах. Також до них регулярно відправляють спецназ для навчання тортурам

Російський опозиційний проєкт Gulagu.net отримав доступ до даних про українських полонених у вʼязницях РФ. Зокрема, правозахисники побачили нові факти системних знущань на українцями. За рівнем жорстокості ставлення до полонених російські тюрми можна порівняти "з гестапо та Третім рейхом", розповів засновник організації Володимир Осєчкін.

Водночас відомо, що Росія утримує більшу кількість полонених, ніж Україна. Це повʼязано з тим, що ЗСУ беруть в полон тільки ворожих військових, А ЗС РФ розповсюдило цю практику і на численних цивільних. Про це Осєчкін розповів в інтервʼю у понеділок, 3 червня.

"Це навіть не ГУЛАГ. Це якийсь такий знаєте СС, гестапо та Третій рейх. У XXI столітті так ставитися до полонених, особливо до людей, які нічого поганого Росії не робили, на Росію не нападали, це нелюдяно", - розповів правозахисник.

За словами Осєчкіна, під час минулого обміну полоненими, в рамках якого 31 травня до України повернулися 75 осіб, Росія віддала "найкращих з тих, кого можна показати на відеокамер і тих, хто може якось ходити самотужки". І це попри те, що фотографії обміну свідчать про сильну виснаженість українців після тривалого утримування державою-агресоркою. Навіть ці кадри ведучий Вадим Радионов порівняв з фотографіями з Освенцима, де фашисти влаштувлаи один із найбільших нацистських концтаборів Аушвіц. Важко уявити, у якому стані полонені, яких Росія "не квапиться показувати".

Українці після російського полону
Українці після російського полону

"Маємо розуміти, що існує величезна диспропорція військовополонених та полонених українців. У російських військових концтаборах (їх) набагато більше, за кількістю - у рази, ніж росіян в українському полоні. І пов'язано це насамперед із тим, що ЗСУ беруть у полон саме російських військових під час бойових дій. А російські війська під час окупації та захоплення забирають у полон і передають до заснування ФСВП (Федеральна служба виконання покарань Росії), у ці військові концтабори не лише тих, з ким вони воюють, а й мирних цивільних", - пояснив засновник проєкту Gulagu.net.

Активіст додав, що саме така велика кількість полонених українців дозволяє диктатору Володимиру Путіну "поводити себе зверхньо" і "робити якісь поступки у переговорах з різними шейхами та лідерами інших країн". Таким чином очільник Кремля імітує, "що нібито він робить добрі справи", пояснив Осєчкін. В цей самий момент, за лаштунками відбувається "дуже жорстоке поводження" з українськими полоненими, зазначив він.

"До (полонених) застосовується регулярно спецназ. З різних регіонів спецназ переводять для роботи в ці військові концтабори, де вони по місяцю працюють, (потім) втомлюються мучити і катувати українців, і повертаються в порядку ротації до себе додому для відновлення. Одним із замовників тортур виступає головне управління генштабу Міністерства оборони РФ. Саме вони щоранку отримують зведення про те, скільки оперативної інформації оперативники ФСВП та ФСБ вибили з полонених", - додав Осєчкін.

Україна повернула з полону ще 75 людей

Нагадаємо, 31 травня в Україну вдалося повернути ще 75 наших людей. Більшість з них - це оборонці Маріуполя та "Азовсталі", однак є також і цивільні. Це громадяни, які понад два роки пробули у ворожому полоні. Зазначимо, що це був перший обмін полоненими з 8 лютого 2024 року. Тоді вдалося повернути ще 100 українських бійців. 

Раніше "Інформатор" писав, що російський диктатор Володимир Путін відверто маніпулює темою обмінів та зумисно тримає українських захисників в полоні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.