31 травня ще 75 наших людей повернулися до України
Україна у п'ятницю, 31 травня, повернула з російського полону ще 75 українців, серед яких є цивільні. Додому повернулися десять оборонців Маріуполя та "Азовсталі". Також серед повернених є захисники острова Зміїний.
Про це повідомив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак. За його словами, серед 75 повернутих людей є рядові, сержанти та офіцери ЗСУ, НГУ, ДПСУ та цивільні.
19 з них потрапили в полон з острова Зміїний, ще 10 військових - оборонці Маріуполя та "Азовсталі". А також - українські захисники, що потрапили в полон на різних напрямках.
"Сьогодні вони вдома. Дякую кожному з них за службу, дякую цивільним за віру в Україну. Задача - повернути всіх. Слава Україні", - заявив Єрмак.
На обмін полонених також відреагував президент України Володимир Зеленський. Він заявив, що Україна докладає максимум зусиль, щоб знайти своїх людей. Він подякував команді, яка працює над обмінами.
"Увесь цей час ми ні на день не припиняли працювати, щоб повернути додому кожного й кожну з російського полону. І сьогодні маємо важливий результат: ще 75 наших людей повернулися до України. Воїни ЗСУ та Нацгвардії, прикордонники, четверо цивільних - усі вони вже на рідній землі", - написав Зеленський.
Серед тих, хто знову ступив на рідну землю, є й жінки-військовослужбовиці. Омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що одну із захисниць, яка перебувала на "Азовсталі" зустрічав син, якого раніше Україна повернула з окупованих територій. Жінку хотіли незаконно засудити у Росії.
Загалом повернули п’ятеро жінок, яких понад 2 роки незаконно утримувала Росія. Їхні імена назвала громадська феміністична ініціатива “Марш Жінок” у рамках співпраці з Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими. Це:
До слова, Мар’яна Чечелюк працювала слідчою в Національній поліції, її затримали російські окупанти в Маріуполі у травні 2022 року. А Наталію Мануїлову, сержантку Національної Гвардії України, засудили в Росії “за причетність до АЗОВу”.
Попередній обмін військовополоненими між Росією та Україною відбувся 8 лютого 2024 року. У його межах додому повернулися ще сто українських воїнів, з яких більшість це - захисники Маріуполя. Звільнені військові - рядові й сержанти, бійці Нацгвардії, ДПСУ, ЗСУ.
А 3 січня 2024 року відбувся найбільший з початку повномасштабного вторгнення Росії обмін. У його рамках Україна повернула 230 військових та цивільних.
Нагадаємо, раніше Лубінець розповів, скільки цивільних знаходиться у російському полоні та чому обмін став таким важким. Також відомо, що у російському полоні все ще перебувають понад 400 українських жінок, а Путін маніпулює темою обміну полоненими.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.