Рідні полонених отримуватимуть сповіщення в Дія: у Мінцифри анонсували нову функцію

У застосунку Дія родичі полонених зможуть отримувати інформацію від Координаційного штабу

Михайло Федоров, Дія
Михайло Федоров анонсував нову функцію в Дія

Рідні полонених зможуть отримувати сповіщення від Координаційного штабу через застосунок Дія. Про це розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров. За його словами, ця функція допоможе захистити родини від випадків, коли росіяни спекулюють на цій темі та надсилають українцям провокаційні повідомлення.

За словами Михайла Федорова, родини зниклих у безвісти та полонених, дуже вразливі. Цим часто користуються жителі країни-терориста. Росіяни можуть надсилати таким українцям повідомлення, де просять гроші в обмін на "звільнення з полону". Згодом росіяни надсилають посилання, а коли людина на нього "клікає" - дані викрадають зловмисники. 

Тепер, щоб захистити українців від таких випадків, усі сповіщення з кабінету з Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими будуть у застосунку Дія. Міністр пояснив, що коли людина зникає, рідні зможуть залишити заяву в особистому кабінеті на сайту Координаційного штабу. Після цього у застосунок Дія надійдуть сповіщення про те, що: 

  • заяву підтвердили;
  • до справи додали інформацію;
  • людину звільнили з полону.   

Якщо людина вважалась зниклою безвісти, а потім вдалося підтвердити, що вона в полоні, то рідні теж отримають сповіщення через застосунок Дія. 

"Робимо все, щоб процес для рідних був безпечним. І коли вони отримують пуш у Дію про те, що людину звільнили з полону, то її дійсно звільнили", - повідомив Михайло Федоров. 

 Як шахраї обманюють родичів полонених   

У Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій попередили про те, що в мережі активізувалися шахраї. Вони створюють  фейкові сторінки в соцмережах, додають туди справжні фото з обмінів чи фото офіційних осіб. Крім того, зловмисники часто телефонують людям, щоб виманювати з них гроші.   

Що робити, щоб не стати жертвою шахраїв     

Експерти закликають не надавати особисті контакти незнайомим особам, а також не заповнювати форми на невідомих сторінках у соцмережах, месенджерах чи на сайтах. Адже якщо у зловмисника немає ваших даних - він не зможе вас потурбувати.     

Також чимало шахраїв уже перебуває під слідством. Зокрема, завдяки заявам громадян. Для того, щоб поскаржитися на шахрайство, треба звернутися до правоохоронних органів або до Координаційного штабу. Слід пам'ятати, що пошуками зниклих осіб займаються професійно та безплатно фахівці уповноважених державою органів. 

"Нагадуємо, повідомити НІБ про потрапляння людини у ворожий полон можна, зателефонувавши на гарячу лінію за номером: 16-48 або ж (044) 287-81-65 (для дзвінків з-за кордону)", - зазначили у відомстві. 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube