“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Сейм країни виступив в підтримку цього рішення одноголосно
Сейм Латвії у четвер, 23 листопада, ухвалив заяву про підтримку початку переговорів про вступ України до Європейського Союзу. Депутати проголосували одноголоно. Таке ж рішення підтримали і стосовно Молдови.
Про це повідомляє пресслужба Сейму Латвії. Країна взяла особливу відповідальність за нагадування партнерам у Європейському союзі про важливість посилення підтримки суспільств, які відстоюють свободу, демократію, верховенство права та права людини.
“Попри повномасштабне вторгнення росії в Україну і триваючу гібридну війну у Молдові, ці країни доклали величезних зусиль, щоб ще більше наблизитися до ЄС, як з точки зору цінностей, так і управління. Заява Сейму значно посилить цей сигнал для інших держав-членів”, - заявив голова Комітету з європейських справ Сейму Едмундс Чепурітіс.
Депутати також закликали інші країни-члени блоку підтримати рекомендації Єврокомісії та схвалити початок переговорів про вступ вже цього року. Крім того, вони звернулися до ЄК та Ради ЄС з вимогою невідкладно підготувати та затвердити рамки для переговорів з Україною та Молдовою.
Ще 8 листопада президент Володимир Зеленський доручив владі підготуватися до переговорів щодо вступу України в ЄС та підписав відповідний указ. У той же день голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн заявила, що ЄК рекомендує Єврораді розпочати процес перемовин про вступ України до Євросоюзу. За словами фон дер Ляєн, наша держава виконала 90% реформ, яких від неї очікував блок, коли надав статус кандидата.
Втім, щоб переговори почалися, Україні потрібно побороти корупцію та виконати ще чотири кроки. Зокрема, збільшити штатну чисельності Національного антикорупційного бюро; виключити із закону про запобігання корупції положення, що обмежують повноваження НАЗК; схвалити закон про лобіювання; вирішити питання з нацменшинами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.