“Я готовий на все заради миру в Україні. Якщо завтра Україну приймуть до ЄС та НАТО, я більше не потрібний. Але поки цього не буде, я захищатиму свою країну”
"Це був такий час, коли всі записувалися до тероборони, і були великі черги. Я попросив зайняти мені місце в черзі, щоб я зміг записатися"
Всі ми інколи вдаємо, що все добре, хоча по факту ні. В такі моменти твоє тіло ніби онімівше від душевного болю хоче втекти кудись на вулицю, де холодно і вогко, бо тільки там твій внутрішній стан співпадає з тим що назовні. Задихаючись, ти кричиш в пустоту про те, як тобі погано.
Зокрема, Україна має продовжити боротьбу з корупцією та змінити законодавство
Єврокомісія рекомендуватиме Раді ЄС розпочати з Україною переговори про вступ. Однак рамки цих переговорів ЄК рекомендує схвалити лише після виконання нашою державою чотирьох кроків. Окрім цього Україна має продовжити боротьбу з корупцією шляхом розслідувань та судових вироків.
Рішення про відкриття переговорів може бути ухвалене 14 та 15 грудня під час засідання Європейської ради. Україна сподівається, що переговори стартують на початку 2024 року. Про це у середу, 8 листопада, повідомляє "Радіо Свобода".
Так, ЄК рекомендує схвалити рамки переговорів лише після того, як Україна виконає такі кроки:
Ці пункти перелічені у звіті Єврокомісії, в якому йдеться про прогрес України на шляху до євроінтеграції. Цей звіт має бути презентований о 13:00 за київським часом, але ЗМІ вже отримали проект документа у своє розпорядження.
Окрім цього в звіті йдеться про те, що Єврокомісія відстежуватиме подальший прогрес і відповідність "у всіх галузях, пов’язаних із відкриттям переговорів", ЄК готова також розпочати необхідну підготовчу роботу до переговорів. Зі звіту щодо України також випливає, що Єврокомісія вважає повністю виконаними чотири з семи критеріїв, що супроводжували надання Україні статусу кандидата на вступ до Євросоюзу.
За даними ЗМІ, саме рішення про початок переговорів про членство буде прийняте під час саміту лідерів ЄС 14-15 грудня. Очікувалось, що Україна отримає позитивний вердикт від Єврокомісії. Також, ймовірно, ЄК рекомендуватиме почати переговори щодо членства також з Молдовою. Водночас наразі невідомо, чи буде рекомендація стосовно надання Грузії статусу кандидата в члени Євросоюзу.
Минулого тижня ЗМІ повідомили, що у рекомендації щодо початку переговорів з Києвом та Кишиневом будуть певні "застереження", які країни-кандидати мають врахувати. Ймовірно, мова йшла про пункти, що були перелічені вищі.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.