Єврокомісія офіційно порекомендувала розпочати перемовини про вступ України до ЄС

ЄК представила звіт щодо України, в якому рекомендувала почати переговори про вступ країни в ЄС

Вступ України в ЄС
В Євросоюзі готуються до перемовин щодо вступу України в ЄС

Єврокомісія рекомендує Європейській раді розпочати процес перемовин про вступ України до Євросоюзу. Це ж саме стосується і Молдови. Остаточне рішення щодо цього мають ухвалити на саміті, який відбудеться у Брюсселі 14 та 15 грудня.

Про це заявила голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн під час пресконференції в Брюсселі. Так у середу, 8 листопада, Єврокомісія представила звіт про готовність України до переговорів щодо вступу в Євросоюз. У ньому ЄК рекомендує ініціювати цей процес. 

Також Єврокомісія рекомендує надати Грузії статусу країни-кандидата в ЄС. Але при виконанні низки умов, зокрема, дотримання зовнішньої політики Брюсселя.

Як пише DW, остаточне рішення щодо цих пунктів на основі оцінки Єврокомісії мають ухвалити лідери країн ЄС на саміті, який відбудеться у Брюсселі 14 та 15 грудня. Це рішення, як і будь-яке інше, потребує одностайної підтримки всіх 27 членів Євросоюзу.

Глава Єврокомісії дер Ляєн додала, що фактичні терміни вступу України до ЄС залежать від реформ та принципу надання членства "за заслугами". На своїй сторінці у Twitter (X) вона наголосила, що українці серйозно реформують свою країну та готуються до вступу, навіть попри війну.

За яких умов ЄС почне переговори з Україною про вступ

За словами очільниці ЄК, Україна виконала 90% реформ, яких від неї очікував ЄС, надаючи статус кандидата. Раніше була інформація, що Європейська комісія буде рекомендувати схвалити рамки переговорів про вступ нашої держави лише після того, як Україна виконає декілька кроків, зокрема:

  • схвалить запропонований урядом закон про збільшення штатної чисельності Національного антикорупційного бюро України;
  • виключить із закону про запобігання корупції положення, що обмежують повноваження НАЗК продовженням перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та обмежують повноваження цього органу щодо перевірки майна, придбаного декларантами до вступу на державну службу;
  • схвалить закон про лобіювання, згідно з європейськими стандартами, в рамках деолігархізації;
  • схвалить закон, яким врахує решту рекомендацій Венеціанської комісії від червня і жовтня 2023 року, пов’язаних із законом про національні меншини, а також врахує рекомендації Венеціанської комісії, пов’язані із законами про державну мову, ЗМІ й освіту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube