Президентка Грузії вважає, що вказані країни стануть членами Євросоюзу одночасно
Грузинська президентка Саломе Зурабішвілі на тлі перемовин про членство у ЄС України, Грузії та Молдови заявила, що країни стануть членами союзу одночасно. Причому, на її думку, станеться це не у цьому чи наступному році. Глава Євроради Шарль Мішель говорив про ідею "нових розширень" на 2030 рік.
Про це повідомляє видання "Грузія Online", посилаючись на інтерв'ю Зурабішвілі для LCI. Під час спілкування президенткою Грузії ведучий припустив, що Україна увійде до ЄС першою, але вона заперечила цьому.
"Ні, я думаю, це відбудеться одночасно. Чи станеться це у 2030, 2031 чи 2029 році, не знаю, але цей горизонт буде наступним, як кажуть „big bangs", наступні члени вступлять приблизно разом. Ми - тріо, Молдова, Україна та Грузія, і у нас це тріо створено", - сказала Зурабішвілі.
Вона додала, що ідея президента Європейської ради Шарля Мішеля, стосовно того, що "2030 рік є обрієм для розширення ЄС", є дуже цікавою. Й заявила, що варто було б застосовувати тематичне, покрокове об'єднання країн-кандидатів.
"Покрокове об’єднання країн-кандидатів у Європейський Союз тематично, за питаннями, до яких вони готові, наприклад, транспорт для Грузії, транспорт та інфраструктура на Чорному морі, для нас дуже цікаві. Звичайно, без права голосувати. Але це попереднє об'єднання краще підготувало б кандидатів до того, що на них очікує у відповідний момент", - сказав Зурабішвілі.
Україна продовжує робити кроки до вступу до Євросоюзу. 8 листопада Зеленський доручив владі підготуватися до переговорів щодо вступу України в ЄС й підписав відповідний указ. Того ж дня Єврокомісія оприлюднила доповідь щодо розширення Євросоюза й рекомендувала раді ЄС почати переговори щодо вступу України, Молдови та Грузії.
Але не все так просто. Щоб переговори про вступ до ЄС почались, Україні потрібно побороти корупцію та виконати чотири кроки. А саме: збільшити штатну чисельності Національного антикорупційного бюро; виключити із закону про запобігання корупції положення, що обмежують повноваження НАЗК; схвалити закон про лобіювання; вирішити питання з нацменшинами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.