Зеленський наказав підготуватися до переговорів щодо вступу України в ЄС: що відомо

Читать на русском

Єврокомісія має провести скринінг українського законодавства

Читать на русском
Володимир Зеленський
Зеленський підписав указ щодо переговорів про вступ в ЄС. Колаж: Інформатор

Єврокомісія має провести скринінг українського законодавства

Президент України Володимир Зеленський доручив владі підготуватися до переговорів щодо вступу в Євросоюз. Він підписав відповідний указ. Усі заходи є невідкладними.

Про це повідомив заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква в ефірі телемарафону. За його словами, глава держави підписав документ у середу, 8 листопада.

“Сьогодні президент підписав указ про невідкладні найближчі заходи щодо підготовки до рішення про переговори про вступ (щоб ми виконали все, що потрібно виконати) та до самих переговорів про вступ”, – розповів заступник Єрмака.

Він зазначив, що Єврокомісія, зокрема, має зробити скринінг національного законодавства України. Це робиться для розуміння, наскільки воно відповідає вимогам ЄС. Сам процес є важливим, а нашій країні треба розпочинати його вже сьогодні.

“Ми ставимо питання перед ЄК не чекати на переговори і провести цей скринінг. Тут президент дав доручення Кабміну та іншим інституціям”, – додав Жовква.

Вступ України у ЄС

У середу, 8 листопада, голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйєн під час пресконференції у Брюсселі заявила, що Єврокомісія рекомендує Європейській раді розпочати процес перемовин про вступ України до Євросоюзу. Це ж саме стосується і Молдови. Остаточне рішення щодо цього мають ухвалити на саміті, який відбудеться у Брюсселі 14 та 15 грудня.

За словами фон дер Ляєн, Україна виконала 90% реформ, яких від неї очікував блок, коли надав статус кандидата. Раніше повідомляли, що ЄК рекомендуватиме схвалити рамки переговорів про вступ нашої держави лише після того, як Україна виконає декілька кроків, зокрема:

  • схвалить запропонований урядом закон про збільшення штатної чисельності Національного антикорупційного бюро України;
  • виключить із закону про запобігання корупції положення, що обмежують повноваження НАЗК продовженням перевірки активів, які вже пройшли процес перевірки, та обмежують повноваження цього органу щодо перевірки майна, придбаного декларантами до вступу на державну службу;
  • схвалить закон про лобіювання, згідно з європейськими стандартами, в рамках деолігархізації;
  • схвалить закон, яким врахує решту рекомендацій Венеціанської комісії від червня і жовтня 2023 року, пов’язаних із законом про національні меншини, а також врахує рекомендації Венеціанської комісії, пов’язані із законами про державну мову, ЗМІ й освіту.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Ми використовуємо файли cookie, щоб забезпечити належну роботу сайту, а вміст та реклама відповідали Вашим інтересам.