Всі українські вантажівки мають повернутися з ЄС у певний термін: що трапилося

До 10 липня всі вантажівки мають встигнути повернутись до України для оновлення документів

Транспорт, ЄС
Українські вантажівки в ЄС

Всі українські вантажівки мають повернутися з ЄС до 10 липня для оновлення документів. До угоди про вантажні перевезення між Україною та Євросоюзом було внесено доповнення. Про це 24 червня пише Цензор.

Заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач повідомив, що протягом двох тижнів українські вантажівки повинні повернутися з ЄС.

"До 10 липня всі вантажівки мають встигнути повернутись до України, щоб далі виїжджати вже з оновленими документами та маркуванням", – написав посадовець у Фейсбук.

Він уточнив, що для виїзду до країн Євросоюзу вони мають отримати:

  • витяг про отримання ліцензії англійською мовою;
  • документи на вантаж для порожніх вантажівок;
  • нове маркування транспорту.

Як повідомлялося, 20 червня Україна та Єврокомісія продовжили дію "транспортного безвізу" на рік із можливістю його автоматичної пролонгації до кінця 2025 року. Він дозволяє українським перевізникам в'їзд до країн ЄС без отримання спецдозволів.

Водночас до угоди про вантажні перевезення між Україною та Євросоюзом внесено доповнення, що посилюють вимоги до української сторони, а також передбачають можливість призупинення дії "транспортного безвізу" в окремих регіонах.

Нагадаємо, що Угода про лібералізацію вантажних автоперевезень (транспортний безвіз) вперше була підписана 29 червня 2022 року. Це дозволило вивозити український експорт через автомобільні пункти пропуски з країнами ЄС без затримок. У березні 2023 року угоду продовжили до 30 червня 2024 року. Навесні 2024 року Єврокомісія запропонувала внести низку змін до угод про лібералізацію вантажних перевезень з Україною та Молдовою для продовження їх дії ще на рік. Зокрема, окремим країнам ЄС дозволять призупиняти дію цих угод на вимогу Польщі.

Транспортний безвіз

Ще у квітні цього року Єврокомісія пропонувала продовжити “безвіз”. Оновлення в угоді передбачали:

  • встановлення обов'язкової наявності документів, які підтверджують, що транспортний оператор належним чином уповноважений здійснювати міжнародні перевезення і вони здійснюються відповідно до Угоди;
  • встановлення обовʼязкової наявності конкретних документів, які засвідчують, що перетин кордону порожнім транспортом безпосередньо пов'язаний з транзитною або двосторонньою операцією, як цього вимагає Угода;
  • посилення дотримання операторами автомобільних вантажоперевезень зобов'язань щодо операцій, дозволених Угодою, боротьба з шахрайством або підробкою документів водія, а також з правопорушеннями, пов'язаними з безпекою дорожнього руху: такі правопорушення можуть призвести до відкликання ліцензії;
  • додавання нових застережень щодо гарантій: у разі, якщо на національному ринку автомобільних перевезень у певному географічному районі виникне серйозне порушення, яке пов'язане з Угодою, дія Угоди може бути припинена у цьому географічному районі.

Крім того, у лютому Україна та Туреччина перепідписали угоду про продовження "транспортного безвізу" до кінця війни. Домовленість, ініційована Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та Міністерством транспорту та інфраструктури Туреччини. Двостороння угода забезпечить лібералізацію вантажних перевезень між країнами.

 

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube