Вступ України в ЄС: Кулеба назвав дату початку переговорів

Переговори про вступ України до Євросоюзу розпочнуться вже 25 червня

Вступ до ЄС
Офіційний старт переговорів почнеться в тому числі з участю представника Молдови

Уже у вівторок, 25 червня, розпочнуться переговори про вступ України в ЄС. Разом з віцепрем'єркою України Іриною Верещук в цьому візьме участь представник Молдови, яка також прагне стати частиною Євросоюзу. За початок перемовин виступили всі 27 членів об'єднання.

Про це повідомив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба. Він зробив допис у соцмережі Х

За словами очільника МЗС, сьогодні він виступав перед Радою ЄС із закордонних справ. Кулеба подякував членам Союзу за схвалення "переговорних рамок" для України та Молдови. 

"Наші переговори про вступ до ЄС розпочнуться завтра", - запевнив міністр.

Під час своєї промови Кулеба наголосив на важливості 14-го пакету санкцій ЄС для того, аби надалі "придушувати військову економіку Росії". Також міністр відзначив останні кроки Європейського Союзу щодо використання заморожених активів РФ в інтересах України: перший транш очікується вже незабаром. За це він також подякував.
 
Окрім цього, Кулеба традиційно закликав союзників пришвидшити надання Україні пакетів військової допомоги - зокрема, засобів ППО. А також розширити спільне виробництво оборонної продукції.

Крім того, дипломат закликав союзників пришвидшити постачання військової допомоги, зокрема засоби ППО, а також розширити виробництво оборонної промисловості. 

"Ми можемо і повинні перемогти російську агресію на українській землі, щоб забезпечити довгостроковий мир і стабільність у всій Європі", - резюмував Кулеба.

Переговори про вступ та сам вступ - одне й те ж? 

Деякі українці плутають поняття, вважаючи, що початок про переговорів про вступ означає, що вже незабаром нас візьмуть у Європейський Союз. Насправді, все дещо складніше.

Для вступу в ЄС країна має відповідати так званим "Копенгагенським критеріям". Там є безліч нормативно-правових актів, суть яких полягає в чотирьох сферах: політичні критерії, економічні критерії, правові критерії та інституційні критерії. Все це визначається в процесі переговорів та підготовки до інтеграції. 

Від початку переговорів до вступу в Союз також проходить якийсь час. Єдиного знаменника тут немає: в когось це займало трохи більше року, в когось - 5-7 років, у когось 10 і більше, а, наприклад, Туреччина вела переговори з 2005 року (маючи статус кандидата с 1999 року) - і вона досі не в Євросоюзі. 

І вже після завершення всього цього надскладного бюрократичного процесу ухвалюється договір про вступ. Він ратифікується кожною країною-членом ЄС - і вже тоді держава офіційно вступає в Союз. 

Очевидно, що навіть при найоптимістичнішому сценарії в України це все може зайняти роки. Чекати так довго Київ не може і не хоче. Тож, зважаючи на обставини, є сподівання на дії з боку ЄС щодо створення спеціальних умов для України, які б значно пришвидшили її інтеграцію в Європейський Союз за особливою процедурою. 

Раніше Інформатор писав, що ЄС хоче почати з Україною та Молдовою переговори про вступ до 1 липня 2024 року

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube