В угоді йдеться не лише про військову підтримку України з боку Європейського союз, але й про фінансову підтримку, євроінтеграцію та інші сфери співпраці
Україна та Європейський союз можуть вже найближчими днями скріпити підписами угоду про гарантії безпеки. Найімовірніше це може статися 26 червня. Документ, окрім військової допомоги, передбачає також фінансову підтримку України, сприяння її євроінтеграції та поглиблення співпраці в інших сферах.
Як зазначає видання DW, високопосадовець ЄС на брифінгу у п'ятницю, 21 червня, оголосив, що безпекову угоду між Євросоюзом та Україною підпишуть протягом найближчих днів. Текст угоди, над яким сторони працювали декілька місяців, вже погоджено.
Очікується, що президент України Володимир Зеленський підпише документ у середу, 26 червня. DW додає, що угода про безпеку, яку планують підписати Україна та ЄС, охоплює не лише військову допомогу. Сторони також домовилися про фінансову підтримку України, сприяння її євроінтеграції та поглиблення співпраці в інших важливих сферах.
Тим часом передбачається і те, що 24 червня Євросоюз офіційно затвердить14-й пакет санкцій щодо Росії за її агресію в Україні. Цим займуться глави МЗС країн ЄС на раді із закордонних справ у Люксембурзі.
Україна вже підписала 17 угод щодо гарантій безпеки з партнерами. В тому числі з усіма членами "Великої сімки" – останні з них підписали 13 червня. Зараз до підписання готується ще 10 угод про двосторонні гарантії безпеки. Першою в цьому стала Велика Британія. Саме з Лондоном Київ підписав перший такий документ. Потім була Німеччина, Франція, Данія, Канада, Італія, Нідерланди, Фінляндія, Латвія, Іспанія та ще деякі країни.
13 червня президент США Джо Байден та президент України Володимир Зеленський підписали 10-річну двосторонню угоду про безпеку, спрямовану на посилення захисту України від російських загарбників. Угода була підписана на полях саміту G7 в Італії. У тексті документа зазначається, що вона має стати кроком на шляху до можливого членства України в НАТО. Серед надважливого, що передбачає підписана 13 червня угода: надання зброї, боєприпасів, розширення обміну розвідданими, підготовка військових, інвестиції у військово-промислову базу. Постачання Patriot та цілих ескадрилей літаків, при чому не тільки F-16.
Раніше ми вже писали про суть цих угод. По суті, це декларації, які обіцяють певну підтримку на випадок повторної агресії Росії чи якоїсь іншої держави. Однак це не є військові союзи, принципи колективної оборони там не діють. Різні країни гарантують на випадок нової війни розпочати консультації, допомагати матеріально, вводити санкції тощо.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.