ВПО можуть подати заяву для отримання пільгового іпотечного кредиту на житло - постанова Уряду

Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Про внесення змін до Порядку пільгового іпотечного кредитування внутрішньо переміщених осіб користуючись з коштів гранту, наданих Кредитною установою для відбудови (KfW)»

Іпотечне кредитування
Уряд удосконалив порядок пільгового іпотечного кредитування за програмою «Житлові приміщення для ВПО»

Внутрішньо переміщені особи можуть подати заяву про отримання пільгового іпотечного кредиту до регіональних відділень Держмолодьжитла. Порядок надання пільгового іпотечного кредитування за програмою «Житлові приміщення для ВПО» удосконалив Кабінет міністрів. Про це повідомили у пресслужбі Мінреінтеграції.

Зокрема, Уряд схвалив постанову «Про внесення змін до порядку пільгового іпотечного кредитування внутрішньо переміщених осіб користуючись з коштів гранту, наданих кредитною установою для відбудови (KfW)». Згідно з постановою, до порядку пільгового іпотечного кредитування ВПО вноситься низка змін щодо перевірки інформації про наявність у заявника доходів, житла у власності заявника та членів його сім'ї, а також фактів отримання заявником або членами його сім'ї з бюджетних коштів пільгових кредитів на будівництво (придбання) житла або відповідної грошової компенсації.

«Наразі ВПО можуть подати заяву про намір отримати пільговий іпотечний кредит особисто до регіональних відділень Держмолодьжитла. Такий механізм діятиме до моменту відновлення відповідної послуги на порталі Дія», - зазначили в Мінреінтеграції.

ВПО важко підтвердити право власності на майно

У Мінреінтеграції вважають, що необхідно врегулювати реєстрацію прав на нерухомість для випадків, коли дані БТІ були втрачені через війну. Це потрібно для того, щоб громадяни могли отримати компенсацію за знищене чи пошкоджене нерухоме майно на ТОТ або територіях активних бойових дій. Відповідну тему порушили учасники засідання Координаційного штабу з питань деокупованих територій. Проблематика полягає в тому, що для отримання компенсації за знищене або пошкоджене майно, необхідно підтвердити право власності. Тобто право власності має бути внесено до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (Реєстр).

Перешкодою на даному етапі є відсутність доступу до інформації про право власності, яке було набуто до 2013 року та реєструвалося в органах бюро технічної інвентаризації (БТІ) на зазначених територіях. Оскільки з тимчасово окупованих територій не всі архіви були вивезені, а також деякі були знищені під час бойових дій. Тож наразі підтвердити право власності таким громадянам досить проблематично. Власникам майна доводиться розв'язувати це питання в судовому порядку. Хоча вони мають в наявності оригінали правовстановлювальних документів на нерухоме майно. Або ж такі оригінали відсутні, натомість є запис у старому Реєстрі. Мінреінтеграції планує ініціювати законопроєкт для звільнення від сплати судового збору громадян, які для розв'язання цього питання звертаються до суду. Також, за інформацією Мін’юсту, наразі можна перенести відомості про право власності з Реєстру, який працював до 2013 року, до нинішнього чинного Реєстру, без даних з БТІ. Для цього потрібна лише заява власника. Відомству було доручено надати відповідні роз’яснення для обласних військових адміністрацій.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube