Військові побоюються, що росіянок можуть закинути у тил для диверсій
У напрямку Яснобродівки (Донецька обл) позиції ЗСУ штурмувало відділення зеків-жінок. Українські захисники знищили штурмовий загін окупантів. У ЗСУ очікують, що це не останній випадок, зокрема загарбники можуть спробувати використати завербованих жінок для диверсій
Про бій проти мобілізованих жінок-ув'язнених із РФ розповів у Telegram Станіслав Бунятов - військовий із 24 окремої штурмової бригади "Айдар" із позивним "Осман" . Він також припускає, що жінок-ув'язнених росіяни можуть закинути і в тил українським військам.
"Прошу бути обережними, якщо вони вже на фронті, то майже 100% можуть бути і в тилу… Косити під фронтову жінку, яка увійде вночі у двір і відправить вас у вічний сон", - попереджає військовий.
Український Центр національного спротиву квітні повідомляв, що російські терористи почали вербувати жінок у російських виправних колоніях для участі у бойових діях. За підписання контрактів жінкам обіцяють гроші та повернення додому. Перш за все терористів цікавлять медики та снайпери. За власним бажанням ув'язнені росіянки можуть спробувати піти у штурмовики.
Про перший випадок, коли групу ув'язнених жінок звільнили з в'язниці поблизу Санкт-Петербурга для участі у війні в Україні, в червні написала The New York Times. Зазначається, що приблизно 10% з 400 ув'язнених у цій в'язниці підписали контракти з окупантами. Військові вербувальники запропонували ув'язненим однорічні контракти на посади бойових медиків, фронтових радіооператорів та снайперів. Крім помилування, вербувальники також обіцяли жінкам щомісячну зарплату в розмірі $2 тисячі. Колишні ув'язнені розповіли, що рішення піти на фронт жінки ухвалили, зокрема, через суворі умови у російських в'язницях для жінок.
Ув'язнені давно є частиною російських Збройних Сил. У грудні 2022 року Міністерство оборони США оцінило, що російська організація "Група Вагнера" мала близько 40000 ув'язнених, які служили на передовій.
Росія набрала стільки ув'язнених, що її тюремне населення значно скоротилося. Заступник міністра юстиції Росії Всеволод Вуколов заявив у жовтні, що тюремне населення країни скоротилося з 420 000 до війни до 266000, що є історичним мінімумом. На початку березня місцевий чиновник повідомив, що деякі в'язниці довелося закрити через "одноразове значне скорочення кількості ув'язнених".
Російські чиновники почали звертати увагу на африканських мігрантів у країні. Африканським мігрантам-працівникам та студентам погрожували депортацією, якщо вони не погодяться воювати в Україні, повідомило агентство Bloomberg. Однак залучення населення до армії ризикує погіршити і до того нестабільний ринок праці Росії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.