У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Засудженим жінкам обіцяють помилування та щомісячну зарплату у розмірі 2000 доларів
Російська армія починає залучати ще одне джерело людської сили — засуджених жінок. Групу ув'язнених звільнили з в'язниці поблизу Санкт-Петербурга минулого місяця для участі у війні в Україні.
Про вербування жінок на війну повідомила The New York Times, посилаючись на розмови з двома колишніми ув'язненими. Зазначається, що приблизно 10% з 400 ув'язнених у цій в'язниці підписали контракти з військовими минулого року.
Військові вербувальники запропонували ув'язненим однорічні контракти на посади бойових медиків, фронтових радіооператорів та снайперів. Крім помилування, вербувальники також обіцяли щомісячну зарплату в розмірі $2 тисячі.
Це перший випадок, коли жінок-засуджених, які підписали контракти, відправляють на фронт в Україну. Незрозуміло, чи це звільнення жінок-засуджених є початком ширшої, загальнонаціональної програми у РФ, чи одноразовою акцією.
Залежність російської армії від війни на виснаження змусила її вдаватися до нетрадиційних та суперечливих методів набору для підтримки своїх військових зусиль. Не останню роль у наборі жінок відіграють великі втрати РФ в Україні.
Ув'язнені давно є частиною російських Збройних Сил. У грудні 2022 року Міністерство оборони США оцінило, що російська організація "Група Вагнера" мала близько 40000 ув'язнених, які служили на передовій.
Росія набрала стільки ув'язнених, що її тюремне населення значно скоротилося. Заступник міністра юстиції Росії Всеволод Вуколов заявив у жовтні, що тюремне населення країни скоротилося з 420 000 до війни до 266000, що є історичним мінімумом.
На початку березня місцевий чиновник повідомив, що деякі в'язниці довелося закрити через "одноразове значне скорочення кількості ув'язнених".
Російські чиновники почали звертати увагу на африканських мігрантів у країні. Африканським мігрантам-працівникам та студентам погрожували депортацією, якщо вони не погодяться воювати в Україні, повідомило агентство Bloomberg. Однак залучення населення до армії ризикує погіршити і до того нестабільний ринок праці Росії.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.