Володимир Зеленський привітав Ліну Костенко із днем народження

Президент процитував уривок з історичного роману Костенко "Берестечко"

Костенко та Зеленський
Зеленський подякував поетесі за внесок в культуру України

У неділю, 19 березня, українській поетесі Ліні Костенко виповнилося 93 роки. Зі святом її привітав президент України Володимир Зеленський та подякував за внесок в українську культуру. Привітання очільник держави написав у своїх соцмережах.

"Сьогодні день народження легенди української поезії Ліни Костенко. Іноді гіркі, але влучні слова поетеси описують біль і водночас силу українців. Дякуємо за ваш внесок в українську культуру і за незламну шляхетність!", - привітав Зеленський поетесу.

Президент також процитував уривок з історичного роману Ліни Костенко "Берестечко". Цитата ідеально описує українців:

"Ми воїни. Не ледарі. Не лежні.
І наше діло праведне й святе.
Бо хто за що, а ми за незалежність.
Отож нам так і важко через те".

Ліна Костенко

Ліна Василівна Костенко - українська поетеса-шістдесятниця, письменниця (історичний роман, твори для дітей), дисидент. Лауреатка Шевченківської премії (1987), Премії Антоновичів (1989), Ордену Почесного легіону (2022).

У 1967 році разом з Павлом Тичиною та Іваном Драчем номінована на Нобелівську премію з літератури. У радянські часи брала активну участь у дисидентському русі, за що була надовго виключена з літературного процесу. Авторка поетичних збірок «Над берегами вічної ріки» (1977), «Неповторність» (1980), «Сад нетанучих скульптур» (1987), роману у віршах «Маруся Чурай» (1979, Шевченківська премія (1987), поеми «Берестечко» (1999, 2010). 2010 року опублікувала перший прозовий роман «Записки українського самашедшого», що став одним із лідерів продажу серед українських книжок у 2011 році. Почесна професорка Києво-Могилянської академії, почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів. Відмовилася від звання Героя України. У сучасній українській традиції входить до переліку найвідоміших жінок давньої та сучасної України.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

Головна Актуально Україна на часі Youtube
Інформатор у
телефоні 👉
Завантажити