Також компенсація передбачена для закладів різних форм власності
В минулому року Кабмін збільшив розмір компенсації людям, які надали тимчасове житло внутрішнім переселенцям. Така ініціатива здійснюється у межах програми Прихисток. Як отримати компенсацію.
За даними Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, програма "Прихисток" передбачає компенсацію від держави за житлово-комунальні послуги тим, хто безкоштовно прихистив внутрішньо переміщених осіб із ТОТ чи зон проведення воєнних (бойових) дій.
Раніше за одну людину можна було одержати 450 гривень. Наразі власники житла, які розмістили у себе ВПО, отримують 900 гривень за кожну таку особу на місяць.
Це стало можливим завдяки оновленому Меморандуму про співпрацю, який від імені уряду уклав Мінрегіон із Товариством Червоного Хреста України.
У Мінреінтеграції зазначають, що уряд схвалив ще одну новацію: під час нарахування субсидій ця компенсація не буде вважатися доходом. Це стане ще одним хорошим стимулом для тих, хто приймає у себе вимушених переселенців.
Щоб отримати компенсацію, власники житла, які прихистили в себе переселенців, мають звернутися за місцем проживання до органів місцевого самоврядування.
Також розширено перелік закладів, які мають право отримати компенсацію за комунальні послуги, якщо прихистили ВПО.
Таке право матимуть не лише державні та комунальні підприємства, а й юридичні особи, ФОПи, релігійні організації й інші – всі, хто готовий прихистити внутрішніх переселенців.
У вересні Кабінет Міністрів виділив із резервів Держбюджету понад 60,5 млн грн на відшкодування комунальних витрат за травень громадам, які безоплатно прихистили переселенців у комунальних та державних закладах, а також у закладах освіти приватного типу.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.