Важливі зміни для ВПО з картками Ощадбанку: в уряді планують змінити дати для ідентифікації

В уряді планують важливі зміни для ВПО з картками Ощадбанку

В уряді хочуть змінити дати ідентифікації для отримувачів соцвиплат через Ощадбанк
Картка Ощадбанк, виплати

В Ощадбанку можуть продовжити період для фізичної ідентифікації громадян, які отримують пенсійні та соціальні виплати, ще на три місяці. Тобто, аж до кінця березня наступного року. Це значить, що одержувачі державних виплат зможуть і далі користуватися своїми картками, не замінюючи їх у банку. 

Про це розповіли в Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій. Зазначається, що Координаційний штаб з питань забезпечення реалізації прав і свобод ВПО запропонував продовжити строк здійснення фізичної перевірки осіб у відділеннях Ощадбанку до 31 березня 2024 року. Це стосується громадян, які отримують виплати для Вимушено переміщених осіб (яких було взято на облік до 24 лютого 2022 року).   

"Не можна допустити, щоб внутрішні переселенці були позбавлені належних їм пенсій чи соціальних виплат від держави. Тому маємо продовжити період для проходження ідентифікації отримувачами таких виплат, щоб вони встигли це зробити", - прокоментувала віцепрем'єрка Ірина Верещук.     

Очікується, що найближчим часом проєкт буде винесено на розгляд уряду. Якщо його підтримають в Кабінеті міністрів, то українці зможуть продовжити отримувати виплати для ВПО на свої старі картки Ощадбанку. Варто підкреслити, що ідентифікація - це процедура підтвердження особи в банку, для чого потрібно особисто відвідувати фінустанову. У випадку змін - ВПО зможуть отримувати кошти на свої рахунки без цього. 

Отримання соцвиплат для ВПО

Раніше стало відомо, що на виплати Вимушено переміщеним особам у першому періоді жовтня спрямували понад 5,6 мільярда гривень. Це означає, що державну допомогу отримали вже майже 2,5 мільйона переселенців. Водночас варто пам'ятати, що є низка правил, через порушення яких виплати можуть скасувати. Йдеться про випадки, якщо: особи, які обрали зовнішнє переміщення, тобто перебувають за кордоном понад 30 днів без вагомих причин;

  • громадяни, які мають депозит більш як 100 тисяч гривень;
  • ті, хто за останній час купував валюту, банківські метали чи нерухомість на понад 100 тисяч гривень;
  • українці, що придбали авто, якому менш як 5 років;
  • особи, які мають нерухомість – житлове приміщення у відносно безпечних містах України (не в зоні активних бойових дій та не в окупації).

Також раніше повідомлялося, що близько 112 тисяч громадян все ж втратили виплати для ВПО після перевірок. Тепер верифікація переселенців відбувається щомісяця. За словами міністерки соціальної політики Оксани Жолнович, були випадки, коли громадяни отримували допомогу одночасно в двох різних громадах. Також були ситуації, коли 250 осіб здійснили фінансові операції на суму понад 100 000 гривень, а ще 80 купили на аналогічну суму нерухомість.

 Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Головна Актуально Informator.ua Україна на часі Youtube