Почніть із правильних речей, аби навчитися готувати та вдосконалити свою кухню
Причини навчитися готувати у кожного свої: для когось це спосіб самовираження та творчість у чистому вигляді, а хтось має практичну мету не витрачати зайвих грошей та контролювати все, що потрапляє в організм разом із їжею. У будь-якому випадку, починати потрібно з абетки кулінарної майстерності, навчившись спершу простим речам.
“Кожен хороший кухар насамперед освоює основи, наприклад, правильно тримати ніж, солити їжу та розбиратися у сковородах та конфорках. Це може здатися нецікавим, але нам усім потрібно з чогось починати”, - цитує шеф-кухарку, блогерку та авторку кулінарної книги Солу Ел-Вайллі New York Times.
Тому експерт радить спершу засвоїти кілька основних принципів, які допоможуть стати крутим кухарем, і придбати базові речі для кухні.
Використання маленьких дощечок - це зайвий брудний посуд, захаращення простору та хаос. Зручні вони хіба що для нарізки жовтка, оскільки легко поміщаються в раковину. Велика дошка дозволяє нарізати всі інгредієнти одразу і скласти стовпчиками.
З тупим ножем на кухні робити нічого, тому потрібно, по-перше, знайти ножа, який "ляже в руку" і буде зручним особисто для вас. По-друге, добре потренуватися з його заточуванням, довівши цей процес до автоматизму.
Одразу купувати дорогий професійний ніж експерт не радить, оскільки його заточування вимагатиме спеціальних навичок.
Товсте дно - ось що важливо для рівномірного обсмажування та отримання хрусткої скоринки. За рахунок нього добре зберігається і правильно розподіляється тепло, немає перепадів температур при додаванні продуктів.
Для приготування за високої температури абсолютно не підходять сковороди з антипригарним покриттям. Потрібна важка, зроблена зі звичайного або емальованого чавуну, зі звичайної або вуглецевої сталі.
Що б ви не робили - маринували м'ясо, змішували салат, заправляли овочі для запікання, збивали білки або замішували тісто - посуд для цього має бути глибоким і просторим. І справа не тільки в тому, що з нього нічого не вилітатиме, а й у рівномірному змішуванні, яке потребує багато місця.
Універсальний кухонний предмет, в якому можна запікати курку чи індичку, овочі, смажити м'ясо, пекти торти, печиво та запіканки.
Порада професіонала: для зручності та різних страв придбайте такі лотки різних розмірів, а для практичності – шукайте закругленої форми, адже вони не так швидко деформуються.
Звичайно, новачкам краще точно слідувати зазначеній рецептурі. Але в чомусь можна й експериментувати - це час приготування та точність інгредієнтів.
"Думайте про час приготування як про орієнтир і замість цього використовуйте всі свої почуття під час приготування, приділяючи пильну увагу візуальним, слуховим та нюховим сигналам, записаним у рецепті", - радить Сола Ел-Вайллі.
Наприклад, не бійтеся тримати цибулю на вогні більше зазначеного часу, якщо вам здається, що смачніша вона буде підрум'яненою, а не пасерованою.
Що стосується заміни інгредієнтів, точність важлива лише при приготуванні кондитерських виробів, для решти, особливо овочів і трав, можна використовувати аналоги. Наприклад, моркву замінювати пастернаком або ріпою, а кінзу - петрушкою та кропом.
У міру додавання будь-яких інгредієнтів та спецій або коли посолили воду для варіння, потрібно перевіряти, як змінився смак страви. Це дозволить контролювати процес приготування та вчасно виправити те, що пішло не так.
Розчарування у своїх силах і здібностях - одна з основних бід кухарів-початківців. Ще б пак, коли фото в рецепті обіцяло одне, ви все робили за інструкцією, а дістали з духовки зовсім інше!
Експерт радить не звертати уваги на фотографії, бути добрішим до себе і пам'ятати: якщо вийшло щось їстівне – це перемога.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Live Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.