Євросоюз неодноразово висловлював свою рішучу політичну підтримку демократії у Вірменії
Уряд Вірменії у четвер, 9 січня, схвалив проєкт закону про початок процесу вступу країни до Європейського Союзу. Далі документ має схвалити парламент. У МЗС країни закликали підтримати законопроєкт.
Про це пише місцеве видання NEWS.am. Питання на розгляд уряду представив міністр закордонних справ Арарат Мірзоян.
"Законопроєкт про початок процесу членства Вірменії в ЄС був винесений на обговорення Національних Зборів як громадянська ініціатива, і тепер уряд повинен висловити свою позицію", - сказав Мірзоян.
Він зазначив, що рекомендує надати позитивну відповідь щодо законопроєкту. За словами Мірзояна, в останні роки Вірменія та ЄС мали досить інтенсивні та динамічні відносини.
"Вони були дуже насиченими і охоплювали різні сфери. ЄС неодноразово висловлював свою рішучу політичну підтримку демократії у Вірменії. ЄС, по суті, бере участь у забезпеченні безпекового середовища навколо Вірменії. Я маю на увазі розгортання цивільної моніторингової місії ЄС", - сказав Мірзоян.
Міністр також згадав про те, що ЄС також висловив готовність підтримати зміцнення економічної стійкості Вірменії.
"Очевидно, що ЄС має дуже багаті демократичні традиції, сильні демократичні інститути, вільне конкурентне середовище, сучасну економіку і передову науку. Ви, пане прем'єр-міністр, також заявили в Європарламенті, що Вірменія готова бути настільки близькою до ЄС, наскільки ЄС вважає це можливим. Ми також побачили ознаки того, що це можливо. Я маю на увазі початок лібералізації візового режиму та низку інших інструментів, які були застосовані або обговорюються з ЄС", - заявив міністр закордонних справ.
Прем'єр Вірменії Нікол Пашинян наголосив, що рішення щодо вступу Вірменії в ЄС має бути схвалене на референдумі. Після схвалення урядом законопроєкт має також пройти голосування в парламенті. В попередні місяці в рамках ініціативи "Євроголос" у Вірменії відбувався збір підписів з вимогою негайно розпочати процес вступу до ЄС.
9 вересня 2024 року Європейський Союз почав переговори про лібералізацію візового режиму з Вірменією. А перед цим, у березні 2024 року, Європарламент ухвалив резолюцію, що пропонує розглянути можливість надання Вірменії кандидатського статусу на вступ у ЄС.
А наприкінці літа 2024 Вірменія призупинила участь в ОДКБ, куди входять Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Росія та Таджикистан. Країна не виключає повний вихід з організації у майбутньому.
Нагадаємо, що у січні 2023 року Вірменія скасувала участь у навчаннях ОДКБ, які пізніше провели в Киргизстані. Перед цим Вірменія не брала участі у саміті ОДКБ у Мінську.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.