Прем'єр країни натякнув, що не потребує посередництва Росії у переговорах з АзерБайджаном
Вірменія наразі призупинила свою участь у всіх структурах ОДКБ (Організація Договору про колективну безпеку - ред.). Країна не має наміру ухвалювати нові рішення з цього питання. Втім, питання щодо виходу з організації у майбутньому також не виключене.
Як підкреслив прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, замороження діяльності в ОДКБ є достатнім кроком. Він також зазначив, що країна не бачить необхідності у виході з організації, хоча це не виключає можливих змін у майбутньому.
При цьому на пресконференції в суботу, 31 серпня, Пашинян натякнув, що не потребує посередництва Росії у переговорах з Азербайджаном. Він вважає правильним буде в цій ситуації "двосторонній формат" переговорів про мирне врегулювання, повідомляє Радіо Азатутюн.
"Ми цінуємо підтримку всіх наших міжнародних партнерів у мирному процесі. Протягом тривалого часу робота з Азербайджаном відбувається у двосторонньому форматі, причому можна сказати, що цей формат показав певну ефективність за цей період", - сказав Пашинян.
Він зазначив, що 31 серпня було підписано спільну постанову комісій з демаркації кордону. Прем’єр-міністр Вірменії підкреслив, що якщо сторони можуть рухатися у двосторонньому форматі, то він вважає цей формат правильним.
"Про це я також сказав російському президенту під час нашої останньої телефонної розмови", - заявив він.
ОДКБ (Організація Договору про колективну безпеку) - це міжнародна організація, заснована з метою забезпечення безпеки та співпраці між країнами-учасниками у військовій та політичній сферах. ОДКБ була створена у Ташкенті (Узбекистан) 15 травня 1992 року з підписанням Договору про колективну безпеку. Основною метою організації декларувалося забезпечення колективної безпеки та стабільності в регіоні.
На цей момент до складу ОДКБ входять шість країн: Вірменія (участь призупинена), Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан). У травні 1999 року зі складу учасників Договору про колективну безпеку вийшли Азербайджан, Грузія та Узбекистан. Наразі країни-учасники мають співпрацювати у сфері військової безпеки, політичної інтеграції та протидії тероризму, а також здійснювати спільні військові навчання та операції (хоча це виглядає алогічно з урахуванням того, що Парламентська асамблея НАТО визнала Росію країною-терористом - ред.)
Нагадаємо, що у січні 2023 року Вірменія скасувала участь у навчаннях ОДКБ, які пізніше провели в Киргизстані. У листопаді минулого року Вірменія не брала участі у саміті ОДКБ у Мінську. Генеральний секретар ОДКБ Імангалі Тасмагамбетов заявив, що країна не планує виходу з організації, хоча Пашинян також вказав на те, що Вірменія активно шукає нових партнерів, включаючи країни ЄС. 22 лютого прем'єр оголосив про замороження участі Вірменії в ОДКБ, і це рішення було підтверджене організацією.
Пашинян висловлював можливість виходу з ОДКБ, а минулого року Вірменія прийняла запрошення до участі у саміті НАТО та анонсувала спільні військові навчання з США. Через це російські пропагандисти назвали Пашиняна феноменальною мразотою.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. Підписатися на канал у Viber можна тут.