У четвер та п'ятницю 26-27 грудня на небі сформується напружена конфігурація
«Для мене «Різдвяна» про час, якого завжди мало, який іноді хочеться зупинити, сповна насолодитися моментом щастя… Свята ж - це паузи, які дозволяють пригальмувати, озирнутися назад, побути - якщо є така можливість - з найріднішими. Для величезної кількості українців зібратися сьогодні на свята сімейним колом - справжня розкіш…», - Колос.
Переселенці мають право на виплати від держави
В Україні оновили список територій, розташованих у районах проведення воєнних дій, або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні чи блокуванні, жителі яких можуть отримувати допомогу як переселенці. До оновленого переліку входять 9 областей. ВПО з цих громад мають право на виплати 2000 або 3000 грн на місяць. Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
"Це територіальні громади Донецької (66), Харківської (56), Дніпропетровської (10), Луганської (37), Запорізької (59), Херсонської (48), Миколаївської (26), Сумської (20), Чернігівської (4) областей. Загалом у переліку наразі 326 громад", - йдеться в повідомленні.
Усі внутрішньо переселенці з цих територій мають право на грошову допомогу від держави. Повний список можна подивитися тут.
"Якщо ви зареєстровані в якійсь із зазначених областей, але ваша громада відсутня в цьому переліку, радимо звернутися до своєї військової адміністрації (особисто або через гарячу лінію) й уточнити інформацію", - наголошують в Міністерстві.
В Україні запровадили вибіркові перевірки територіальними органами Національної соціальної сервісної служби України фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи (ВПО). Під час проведення такої перевірки, у разі відсутності переселенця за фактичним місцем проживання/перебування, представник територіального органу Нацсоцслужби робить відповідний запис в акті і залишає внутрішньо переміщеній особі (ВПО) повідомлення про необхідність протягом 10 календарних днів прийти до органу соціального захисту населення за місцем перебування на обліку для проходження ідентифікації. Якщо людина протягом 10 календарних днів не прийшла до органу соціального захисту населення, орган соціального захисту населення припинить надавати допомогу на проживання з наступного місяця.
В Україні зареєстровано 4,6 мільйона переселенців, за неофіційними даними їх набагато більше. Найбільше мігрують мешканці Сходу України — це 61%. Друге місце посідає Південь, але вже зі значуще меншим відсотком — 21%. Мешканці Заходу та Центру частіше залишаються на своєму постійному місці проживання. А кияни та мешканці Півночі частіше декларують повернення додому після тимчасової міграції. Львівська область залишається найпопулярнішим напрямом внутрішньої міграції, як, загалом, й інші області Заходу України. Значущо більше потребують роботи та безпечного житла 65% потребує грошей — це тотожно з тими, хто залишився на постійному місці проживання. Проте цілих 40% потребують роботи, а 29% — безпечного житла. Це значущо більше, ніж серед тих, хто не переїжджав (27% та 19% відповідно).
Нагадаємо, українські пенсіонери-переселенці можуть отримати надбавку до пенсії у 20%. Крім того, в Україні з'явилася гаряча лінія психологічної підтримки для чоловіків.
Також Інформатор писав, як евакуюватись з Донецької, Харківської, Запорізької, Херсонської областей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.